W zamierzchłych czasach księgowy wspominał, że napisał pismo do US z informacją że zaprzestano fiskalizacja.


W dniu 10 lipca 2014 11:30 użytkownik Marcin <marcin@nicram.net> napisał:
generalnie sie zastanawiam, czy w takim przypadku jak nasza sprzedaż
to 98% usługi telekomunikacyjne, to czy musimy iść do US i zgłosić, że
nie będziemy nabijać na kase, czy po prostu przestać nabijać i trzymać
rejestry faktur?

W dniu 9 lipca 2014 23:57 użytkownik Marcin <marcin@nicram.net> napisał:
> dzięki za te arty. my prowadzimy usługi telekomunikacyjne. generalnie
> tylko to. o co konkretnie chodzi z tymi fizycznymi nie prowadzącymi
> działalności a tymi co prowadzą? jeśli mam wszystkich 100 klientów i w
> tym 21 firm, to moja procentowa sprzedaż osobom fizycznym sięga 79%
> więc nie jestem zwolniony z fiskalizacji?
>
> W dniu 9 lipca 2014 23:49 użytkownik Jacek Cieplok <jackii@o2.pl> napisał:
>> Witam.
>> Koledzy, nie wprowadzajcie innych w błąd. To może być dla niektórych kosztowne :-)
>> Przypominam, że kwestię z konieczności ewidencjonowania reguluje rozporządzenie Ministra Finansów z 2012. (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382).
>> I firma musi spełnić określone warunki, by zostać zwolniona z obowiązku drukowania paragonów. Jak  czytamy w rozporządzeniu:
>> "§ 3. 1. Zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2014 r.:
>> 3) podatników, którzy dokonują dostawy towarów lub świadczą usługi zwolnione z obowiązku ewidencjonowania, wymienione w  części I  załącznika do rozporządzenia, w  przypadku gdy udział obrotu z  tytułu czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania, wymienionych w części I załącznika do rozporządzenia, w całkowitym obrocie podatnika realizowanym na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zwany dalej „udziałem procentowym obrotu”, był w poprzednim roku podatkowym wyższy niż 80%;
>> 4) podatników rozpoczynających po dniu 31 grudnia 2012 r. dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli przewidywany przez podatnika udział procentowy obrotu za okres pierwszych sześciu miesięcy wykonywania tych czynności, a w przypadku gdy przewidywany okres wykonywania tych czynności w roku podatkowym jest krótszy niż sześć miesięcy – przewidywany udział procentowy obrotu za okres do końca roku, będzie wyższy niż 80%."
>> Należy dodać, że z punktu widzenia naszych firm chodzi o obrót z grupy 61 PKWiU, czyli usługi telekomunikacyjne. Więc może nie generalizujmy, że _każdy_ i _zawsze_ jest zwolniony z tego obowiązku, tym bardziej nie zwalniajmy z tego powodu księgowej, w końcu chyba nie znamy profilu działalności konkretnej firmy. I gwoli ścisłości - zwolnienie z obowiązku usług telekomunikacyjnych nie jest pomysłem z ostatnich lat. Wszystkie kolejne rozporządzenia począwszy od roku 1993. (albo jeszcze 1992?) czyli od początku podatku PTU w Polsce przewidywały takie zwolnienia, różnicą jest tylko podniesienie przez rządy PO pułapu uprawniającego do zwolnień z 70. do 80%.
>>
>>
>> --
>> Pozdrawiam
>> Jacek Cieplok
>> _______________________________________________
>> lms mailing list
>> lms@lists.lms.org.pl
>> http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
>
>
>
> --
> Pozdrawiam
> Marcin / nicraM



--
Pozdrawiam
Marcin / nicraM
_______________________________________________
lms mailing list
lms@lists.lms.org.pl
http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms