Dnia 2012-03-24, sob o godzinie 21:33 +0100, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 24.03.2012 21:04, Jaroslaw Czarniak napisał(a):
No chyba to troche tak nie jest...
Jesli napisali własny moduł to moduł moze byc chyba na dowolnej licencji. Za to reszcie juz nie mozna zmienic licencji.
Na tej podstawie by wychodziło, ze cokolwiek podlaczy sie do lmsa to musi byc otwarte....
Tak dokładnie jest - każda modyfikacja LMS musi zostać udostępniona ze źródłami. Tego wymaga licencja GPLv2 na której LMS jest rozpowszechniany.
no i chyba nie do końca zgodzę się z wami Jeżeli dodatek korzysta chociaż z jednej funkcji LMS'a która w 100% jest na GPL to faktycznie już trzeba otworzyć kod, natomiast jak napiszemy coś do panelu a nie wykorzystamy żadnej funkcji, części kodu itp które jest na GPL to możemy szyfrować, może nie wszyscy to wiedza, ale w LMS jest dość sporo kodu, które jest na LGPL i nie jest ani własnością, ani prawa nie należą do develów z LMS, niektóre rozwiązanie jak choćby obsługa baz danych też nie jest do końca rozwiązaniem develów, to jest lekka przeróbka zew. kodu licencji, podobnie ma się sprawa np. ikon czy samej skórki ;-), więc proponuję chłopaką od LMS sprecyzować co wyszło z pod ich pióra a co zeczerpneli z neta i na jakich licencjach to jest.
a teraz coś do myślenia : zacznę od przysłowia : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. więc jeżeli napiszę np. obsługę VoIP'a zew. centralki przez API , zamknę kod i dołączę do niego LMS , co wtedy ? wsumie dołączam kod "GPL" do kodu "zamkniętego" czy w takiej sytuacji muszę otwierać swój kod ?