Dariusz Kowalczyk pisze:
On Thu, 19 Jul 2007 23:22:17 +0200, jpk wrote
Dariusz Kowalczyk pisze:
jedyne co by sie przydało to aby mzna bylo wpisywac małżonków bo tacy oficjalnie
moga
sobie cos w US odliczać choćby kwota podlegająca odliczneiu jest podwojna ale po
co
tam tescia zieciem na umowe pakowac to już nie bardzo rozumie ...
Dariusz Kowalczyk
lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
Ja też nie rozumiem ale to nie mój problem. Klient płaci to ma to co chce...
no nie wiem czy to do końca nie jest Twój problem, koniec końców Twoja firma, a nie bardzo to widze żeby np operatorzy gsm zgadzali sie na podpisanie takich umów trójstronnych: teść,zięć,operator coś mi tu "śmierdzi prawnie" lepiej to sobie sprawdź w US, jakiś haczyk byc musi :-)
Dariusz Kowalczyk
lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
Witam !
Konsultowałem się z moim księgowym i według niego to mój problem czyje i jakie dane są na fakturze i aby był jeden adres. Ważne jest aby był dokument sprzedaży i podatki zostały odprowadzone. Problem może mieć nabywca gdy będzie chciał odliczyć sobie coś.
Co do problemu to skupmy się na małżeństwach a zwłaszcza takich, które mają różne nazwiska. Obecnie w lmsie brakuje - moim zdaniem - możliwości wprowadzenia drugiej osoby do faktury (pod tym samym adresem) a zwłaszcza NIP-u i PESEL-u tej osoby. Co prawda z nazwiskami i imiona można sobie poradzić jednak z NIP-em i PESEL-em już nie (chodzi mi tu o eleganckie rozwiązanie a nie wpisywanie w inne pola i przerabianie formularza faktur bo to trzeba będzie robić przy każdej zmianie wersji lms-a). Na fakturze powinien być jeden NIP lub PESEL ale nazwiska już oba i także imiona.
Co do zięcia i teścia to mam taki jeden przypadek (mieszkają pod jednym adresem) i oni się uparli, że chcą być razem na umowie. Dla mnie to lepiej bo w razie problemów w płatnościami obaj odpowiadają solidarnie (wbrew pozorom bardzo ważne słowo) za swoje zobowiązania...