Może wypiszcie jakie są zastosowania dla wielu IP per-komputer, czy może
wystarczy przypisanie sieci do komputera oraz jak ma się zachowywać backend: hostfile, dhcp, ethers, itd. w konkretnych przypadkach. Ewentualnie jakieś przykładowe rozwiązania, zarówno wybranych usług jak i samego interfejsu.
Tak trzeba skrupulatnie przeanalizować zachowanie konkretnych modułów lmsd i to w jaki sposób mają traktować te dodatkowe adresy ip przypisane do komputera żeby nagle nie zaczęły się generować bezsensowne reguły. Może się okazać że niektóre moduły nie będą potrzebować (lub nie powinny mieć) dostępu do tych nowych adresów. Jednak ta funkcjonalność dla wielu podejrzewam jest potrzebna głownie w celach buchalteryjnych (porządkowych) aby wiadomo było który serwer/komputer ma jakie adresy ip i wielu operatorom przyda nawet bez uwzględnienia istnienia tych adresów przez moduły typu hostifile.
Jeśli chodzi wprowadzenie możliwości określania właściciela dla danej sieci, to moim zdaniem powinno być zrobione niezależnie od wprowadzenia lub nie funkcjonalności przyznawania wielu adresów ip per komputer. Taka funkcjonalność przyda się także głównie w celach buchalteryjnych aby unikać pomyłek w przypisywaniu adresów z sieci ktora już do kogoś należy (problemu tego nei ma w sieciach /30 ale juz w większych np /29 istnieje ryzyko że nierozgarnięty operator przydzieli adres z takiej sieci komuś innemu). Zmienna określająca właściciela sieci powinien być np dostępna np dla lmsd (hostifile)
Ale na razie wystarczy żeby była w logice UI lms-a i pomogła organizować sieci na liście sieci np poprzez wprowadzenie filtrów dla sieci typu [bez właściciela, systemowa,id-właściciela]) Pomoże to zdecydowanie w pracy operatorom mającym wpisanych w lms- po kilkaset lub więcej sieci /30 /29 Teraz praca z taką ilości sieci jest trudna i polega głównie na wyszukiwaniu frazy 4/0/0 aby było wiadomo ktora z sieci /30 nie jest jeszcze przypisana :-)
Dariusz Kowalczyk