[Sunday, 17 February 2008], ada napisał(a):
Jaroslaw Dziubek pisze:
[...]
Jako autor wywolanego artykulu z wiki :) mam pare uwag:
- zeby zdjemowalo przekierowanie trzeba wpisac do kodu php linijke, ktora _dokladnie_ odpowiada skladni jaka jest przy dodawaniu regulki do lancucha (inaczej ciezko byloby znalezc odpowiadajaca regulke)
- aby zdejmowanie zadzialalo - musi byc skonfigurowane sudo dla iptables (minimum). Sprawdzcie na jakim uzytkowniku chodzi apache - nie musi to byc koniecznie http (czasami nobody, czasami apache)
na koniec SOA #1 :)
pozdrawiam
Mam wpisana linijke która dokładnie usuwa przekierowanie łańcuch powiadamiania (systemapache2.2 i php5) , dodałem użytkownika (debian, więc u mnie www-data) do sudo z uprawnieniami do iptables. Sprawdzałem jako uzytkownik www-data i dostep do iptables przez sudo jest i usuwa z poziomu tego uzytkownika ręcznie regułkę przekierowująca..
Rozumiem, ze testowales z uzytkowika www-data poprzez sudo? W logach sysloga powinno byc widoczne kazde odpalenie (i proba odpalenia) sudo. Zerknij czy masz.
Problem ze nie wiem gdzie leży problem, napewno albo w php5 albo w apache2.2 lub nowy lms-1.11 został zmodyfikowany ze trzeba gdzie indziej dawac ta linijke. Nie jestem obeznany w ogóle w php. W logach pomimo włączenia trybu debug nie pluje sie o wykonywanym poleceniu. Dla sprawdzenia czy działa w linjce system dałem polecenie cat >> a test zeby stworzyło plik z dodana literka a, niestety tez to nie działa.
Sprawdziles czy wogole serwer apache chodzi na odpowiednim porcie i odpala odpowiednie pliki php?
Dzięki za pomoc. Myślałem ze zaginałeś :)
Pogloski o mojej smierci sa mocno przesadzone ;-)