Dnia Fri, 12 Aug 2005 18:50:41 +0200, calach@o2.pl napisał:
Witam!
Zastanawia mnie pewien podział pasma. Kiedys czytałem artykuł jak z, poweidzmy, 1Mbitowego lacza uzyskac 8-krotnie "wieksza" przepustowosc. W praktyce wyglada to tak, że np. przydzielona po rowno predkosc 105kbit uzyskuje nie 10 osob, a 80! Wszystko ladnie, tyle ze artykulu odnalezc nie moge, a nie przypominam sobie w jaki sposob taka rzecz osiagneli. Mam pare pomyslow (pasmo nieaktywnych komputerow udostepniany jest innym, wykorzystanie pasma z wysylania) ale to nadal nie daje takich efektow. Zali to byla fikcja literacka, czy da sie cos takiego osiagnac?
Pozdrawiam
nie zartuj... co w tym czarodziejskiego po prostu kademu dajesz po 100kb i tyle liczysz poporstu ze nie wszyscy beda korzystali z lacza na raz i dzieki temu na 2mb laczu mozesz obsluzyc np 100 klientow kazdy po 100kbs ...tylko dlatego ze ... ludzie chodza do pracy ogladaja telewizje , pija piwo , uprawiaja seks ...na internecie swiat sie nie konczy ..a tymyslisz ze dlaczego tpsa daje teraz neostarde 6mbps za 200zl ...przeciez wystarczyloby tylko 2000 klientow zeby im zarznac caly szkielet np wwarszawie czy krakowie ....a jednak tak sie nie dzieje
....w telekomunikacja taki zakladany wspołczynnik prognozowanej zajetosci lacz nazywasie wspolczynnikiem erlanga ......tylko wiec dzie takiemu "internetowemu erlangowi" mozna dokonac "cudownego rozmnozenia" :-)
pozdrawiam Dariusz Kowalczyk