Wojciech Świadkowski pisze:
mamy bledne (w calosci) faktury, ktore powinnismy anulowac (nie skasowac, bo to zaburzy numeracje pozniejszych dokumentow, reczne poprawianie numerow pozostalych faktur to syzyfowa praca; korekta tez nie - faktury sa wystawione omylkowo w calosci i niedostarczone do kontrahentow). czy da sie tak zmodyfikowac wpisy w bazie, zeby fv byla widoczna w zestawieniu sprzedazy itd ale nie pociagala za soba skutkow finansowych - kwota nie byla uwzgledniania w sumarycznych zestawieniach i nie obciazala konta klienta? ew. zaproponuje dodanie statusu 'anulowana' (np. tam gdzie oznacza sie jako rozliczona)
Zrob korekte - wtedy wartosci sie wyzeruja.
Yaro
moge sie mylic, ale jeseli fakture rozliczyles z urzedem podatkowym to pozostaje tylko korekta. skarbowka nie lubi luk w numeracji, a anulowana faktura taka by pozostawila. problem oczywiscie sie pojawia i u mnie, ale bazujemy wylacznie na korektach. jesli z jakis powodow nie mozemy uzyskac podpisu klienta piszemy wyjasnienie powodu i podpinamy pod fakture korygujaca.
Wojtek
lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
Witam!
Wydaje mi się, że trochę się mylisz. Anulowaną fakturę należy zostawić w dokumentacji jako anulowaną (przekreślona z napisem "anulowano" oraz opisanym powodem anulowania) i wtedy skarbówka nie powinna się czepiać. Co najwyżej gdy takich faktur anulowanych będzie dużo to mogą się doszukiwać jakiś kantów... Jak to skarbówka w końcu, trzeba to sobie powiedzieć, do tego są (jednak czasem przesadzają w tym doszukiwaniu). Jednak koledze chodziło o coś innego. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie tej faktury z lms (po wydrukowaniu) i wtedy klient nie będzie jej widział a lms powinien (o ile się nie mylę) polecieć z numeracją dalej, zostanie luka w numeracji. Jeśli się co do numeracji mulę to proszę o sprostowanie.