Dzięki !
A czy spotkaliście się z sytuacją, w której po padzie radius-a klienci nie mogą się podłączyć bo RADIUS wyrzuca ich jakby mieli już aktywne połączenie?
recv [RADIUS(1) Access-Reject id=1 <Reply-Message " You are already logged in - access denied
A wcale go nie maja (show sessions puste). Pomaga zmiana parametrów połączenia (login/haslo) na urządzeniu klienta, próba połączenia i potem łączenie prawidłowymi danymi.
Pozdrawiam, SP
W dniu 2014-02-05 03:38, Piotr Piróg pisze:
Zrób sobie w lmsie sieć 0.0.0.0 przez ileś, jeśli nie zależy Ci na stałym adresie IP dla klienta, to wrzucasz go do tej sieci + konfiguracja radiusa, żeby dla tych adresów pobierał adres z (sql)ippool, a dla pozostałych adresów określonych w lmsie niech przydziela właśnie je. Jeśli chodzi o to jaki adres, kto i kiedy miał
- robisz sobie np. na postauth_query insert ip_addr, customer.lastname
- name + addres, date i wiesz wszystko.
W dniu 4 lutego 2014 23:28 użytkownik Daniel Kulesza <d.kulesza@ig-zp.pl mailto:d.kulesza@ig-zp.pl> napisał:
W dniu 2014-02-04 23:06, Krzysztof Drewicz pisze:
W dniu wtorek, 4 lutego 2014 Sławomir Paszkiewicz <paszczus@gmail.com <mailto:paszczus@gmail.com>> napisał(a): > W dniu 2014-02-04 22:16, Marcin pisze: >> >> W dniu 4 lutego 2014 22:15 użytkownik Sławomir Paszkiewicz >> <paszczus@gmail.com <mailto:paszczus@gmail.com>> napisał: >>> >>> Witam, >>> >>> Po trudach i pomocy Daniela Kuleszy udało mi się osiągnąć prawie wszystko co >>> chciałem w konfiguracji z tematu. >>> Mam jednak jeden problem. Chce osiągnąć konfigurację, w której klienci >>> dostają adresy IP losowo (za pomocą ippool z accel-ppp lub radiusa lub dhcp) >>> ALE chce też mieć możliwość przydzielenia niektórym adresu na stałe. >>> Nie bardzo wiem czym powinienem się zainteresować? Moduł DHCP z freeradiusa >>> zdaje się nie obsługiwać pool, tylko statyczne wpisy. accel-ppp ippool >>> działa ok ale brakuje statycznych wpisów. >>> Da się to jakoś sensownie zrobić ? >>> >>> Idealnie byłoby gdyby adresy były brane z sieci zdefiniowanej w LMS i jeśli >>> jest konkretny komputer przypisany w danej sieci to ustawiało mu zawsze ten >>> sam, a jeśli to komputer nie przypisany to dawało pierwszy wolny IP. >>> >>> Pozdrawiam, >>> SP >>> >>> _______________________________________________ >>> lms mailing list >>> lms@lists.lms.org.pl <mailto:lms@lists.lms.org.pl> >>> http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms >> >> to też się przyłącze do poznania rozwiązania :) >> > Tylko tak się jeszcze zastanawiam jak to wtedy ogarnąć w LMS, bo właściwie przy takiej konfiguracji wystarczyłoby dodanie tylko komputera do klienta BEZ adresu IP i BEZ adresu MAC. W momencie kiedy dodałbym adres IP to wtedy adres były statyczny. Pewnie to by wymagało przerobienia LMS-a ? Okolice zapytania sql w radiusie I 'random' albo 'min' I mozna wybierac losowo albo pierwszy najmniejszy wolny. Efekt: w 3s nie powiesz kto w danej chwili uzywal tego ip. A 'wladza' o to pyta. Ale jest to wykonalne. Tylko jaki zysk? Oszczedzisz 5 ip w skali 1000?
Może nie 5, ale max to 10% i z każdym miesiącem coraz mniej, bo coraz więcej ludzi ma routery i nie wyłącza sprzętu. _______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl <mailto:lms@lists.lms.org.pl> http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms