W dniu 25.10.2019 16:12, Przemysław Kudyba napisał(a):
pt., 25 paź 2019 o 15:55 Tomasz Chiliński tomasz.chilinski@chilan.com napisał(a):
W dniu 25.10.2019 15:44, Krzysztof Drewicz napisał(a):
Nie loop tak. Dwa lmsy, w jednym przestawić język i euro. To nie system do księgowości. Wpłaty masz w euro? Klientów tylko w euro?
Pomyślałem trochę o wielo-walutowości. Czy następujące założenia są słuszne:
- Jedna operacja finansowa (tabela 'cash') = jedna waluta i jeden
kurs waluty. 2. Jeden dokument handlowy (tabele 'documents'/'invoicecontents') = jedna waluta i jeden kurs waluty. ?
Wg mnie tak.
Prawdę mówiąc jak by było na to większe zapotrzebowanie to można byłoby dorobić w 25-git obsługę czegoś takiego. Kurs waluty i walutę przechowywalibyśmy dla operacji (tabela 'cash'). Łatwo byłoby więc przeliczać na walutę rodzimą/macierzystą. Przy wystawianiu rekordów w walucie obcej do tabeli cash korzystalibyśmy z kursu waluty zbuforowanego lokalnie w jakiejś tablicy kursów i dat kursów.
Dodatkowo pierwotną walutę (domyśłnie PLN) w taryfie i docelową (domyślnie PLN) w zobowiązaniu?
Może jakieś ustawienie konfiguracyjne globalne definiujące walutę macierzystą kodem trój-literowym ISO lub domyślnie z ustawień danego języka z lib/language.php (również kod trój-literowy). Wyższy priorytet miałoby ustawienie konfiguracyjne, ale gdyby, go nie było to wzięłoby z definicji językowej?
Sam kod waluty - w tariffs i assignments. Przy aktualizacji schematu bazy danych trzeba byłoby zadbać o uzupełnienie kodu waluty w tych dwóch tabelach dla już istniejących taryf - pewnie na podstawie wyznaczonej waluty w sposób opisany w akapicie wcześniejszym?