W dniu 26.04.2013 11:59, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 26.04.2013 11:53, golab napisał(a):
Zawsze zostaje możliwość zgłoszenia naruszenia licencji GPL w http://gpl-violations.org/
Tak zawsze pozostaje. A oni tylko czekają na kolejne zgłoszenie, żeby uruchomić zespół prawników i przysłać ich do Polski ;-) Poważnie: zajmują się walką z bardzo dużymi naruszeniami.
Panowie , nie jest z czasem z GPL tak , ze pisząc coś jako dodatek który działa z programem na GPL i jest z nim "połączony", czyli nie będzie działać bez niego , musimy udostępnić kod osobą u których to działa, np, wdrażam u klienta lms-a , instaluje mu swój dodatek , to jestem zobowiązany udostępnić mu kod źródłowy , co on z nim zrobi to już nie moja sprawa, może go dalej udostępniać nawet nieodpłatnie, ale nie może go sprzedać jako swój program, nie może go zamknąć, ani tez nie może usunąć/zmienić inforamcjii o autorze. Z GPL chyba nie wynika że pisząc cokolwiek na swoje potrzeby czy na potrzeby klienta jest się zobowiązany upubliczniać ten kod, osoba/firma która go otrzyma może go upublicznić na GPL-u.
Czy pisząc np skrypt do generowania plików konfiguracyjnych , który nie jest zintegrowany z lms-em, a jedynie korzysta z bazy danych musi być na GPL , czy można zamknąć kod ?
Pozdrawiam