Witam Łukasz, ŁJM> Witam. ŁJM> Zaraz commitnę nową wersją finansów. Dla ułatwienia powrotu do starych ŁJM> wersji finansów, dla tych którzy będą mieli pecha przy upgrejdzie ŁJM> (chodzi głównie o korzystających ze snapshotów/cvs'a/etc) otagowałem w ŁJM> tym momencie wszystkie pliki tagiem 'OLD_FINANCES'. Bardzo proszę o ŁJM> UWAŻNE przeczytanie changelog'a oraz sumienne zrobienie backupu całej ŁJM> bazy danych wraz ze strukturą oraz zgłaszanie wszelakich błędów. ŁJM> Prawdopodobnie przystosowałem wszystko co się dało do nowych finansów, ŁJM> ale mylić się jest rzeczą ludzką. ŁJM> W skrócie, jak upgrejdować bazę: ŁJM> 0) Wykonaj BEZWZGLĘDNIE backup bazy danych. ŁJM> 1) Stwórz tabelę 'assignments': ŁJM> DROP TABLE IF EXISTS assignments; ŁJM> CREATE TABLE assignments ( ŁJM> id int(11) NOT NULL auto_increment, ŁJM> tariffid int(11) NOT NULL default '0', ŁJM> userid int(11) NOT NULL default '0', ŁJM> peroid int(11) NOT NULL default '0', ŁJM> at int(11) NOT NULL default '0', ŁJM> PRIMARY KEY (id), ŁJM> UNIQUE KEY id (id), ŁJM> KEY id_2 (id) ŁJM> ) TYPE=MyISAM ŁJM> 2) Uruchom moduł 'upgrades/01' - czyli po zalogowaniu sie do LMS'a ŁJM> wpiszcie w url na końcu '?m=upgrade01', np. ŁJM> 'http://serwer.pl/lms/?m=upgrade01'. UWAGA! Moduł ten należy uruchomić ŁJM> TYLKO RAZ! Jak go uruchomisz więcej niż raz, popsujesz sobie całą bazę ŁJM> danych. ŁJM> 3) Teraz można usunąć nieużywane pola z bazy danych: ŁJM> ALTER TABLE users DROP tariff, DROP payday; ŁJM> 4) Voila. ŁJM> TODO na szybkiego to przystosowanie contrib/customer i mojego site'u ŁJM> do nowych finansów. No to trzymajcie kciuki ;) przydala by sie opcja zmiany np. dnia platnmosci po dodaniu taryfy userowi bo w chwili obecnej trzeba ja usunac i dodac na nowo. Ale to tylko mala sugestia a tak poza tym jest zajebscie :) -- Pozdrawiam Detekt
uczestnicy (1)
-
detekt@detekt.pl