Re: Zapytanie apropo ODLACZ UZYTKOWNIKA
Witam.
Sadzilem ze tak jak ktos tutaj napisal po prostu kasuje w /etc/ethers jego maka i gosc automatycznie nie ma netu ?
Akurat ethersdesc jest takim głupiutkim nieudokumentowanym skryptem który generuje plik /var/lib/iptraf/ethernet.desc (domyślnie). Jest to plik z opisami adresów ethernetowych dla iptrafa. Powstało to przy jakimś piwku u detektora ;) (ktoś chętny do dopisania jego opcji do sample/lms.ini?). Natomiast lms-makearp generuje /etc/ethers i ma odpowiednie opcje (znowu, kur... nieudokumentowane :/ - błagam, niech ktoś to posprząta bo ja się potnę). Natomiast ustawienie statusu w bazie dla komputera żeby był odłączony może być właśnie wykorzystane przez lms-makearp, a konkretniej przez lms-mgc (czyli generator configów). Temu drugiemu możemy nakazać generowanie innych linijek w pliku konfiguracyjnym dla odłączonych komputerów a innych dla podłączonych. W pliku sample/lms-mgc-netx-sample.ini jest dosyć ładnie opisany przykład zastosowania lms-mgc do generowania właśnie pliku ethers, konfiguracji oidentd, dhcpd, iptables i named'a. Pozdrawiam. -- Łukasz Jarosław Mozer http://www.baseciq.org mailto: lukasz@rulez.pl
uczestnicy (1)
-
Łukasz Jarosław Mozer