On Tue, Mar 29, 2005 at 02:42:01PM +0200, A.L.E.C wrote:
Czy ktoś odczuwa potrzebę zaimplementowania rabatów poprzez dodanie pola do określenia procentowego rabatu danego zobowiązania klienta? Przy naliczaniu/wystawianiu faktur kwota zobowiązania byłaby po prostu pomniejszana o jakiś procent taryfy.
Szczerze to sądzę że wątpię iż jest to co teraz właśnie jest nam absolutnie niezbędne do szczęścia. Zobacz: mając podstawową taryfę "pakiet 512 kbps 150 zł/m-c" łatwo policzysz sobie zniżkę (którą zawarłeś zapewne w regulaminie świadczenia usług, standardowo za każdy dzień przysługuje zniżka w wysokośi 1/30 kwoty abonamentu. Ktoś mądry i wyposażony w kalkulator znajdzie chwilę i 150 podzieli na 30, wyjdzie mu równo 5 zł/dzień. Wystarczy dodać taryfę: "Zniżka za dzień awarii (pakiet 512) -5 zł" i dać klientowy tyle razy ile dni miał awarię. Proste, hłatwe, przyjemne. Bardziej widziałbym rozwój w kierunku F-VAT korygujących, czy też importem operacji z innych banków. kd. -- Krzysztof Drewicz Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie źródłowym?" --- Charles Addams
uczestnicy (1)
-
hunter@mimuw.edu.pl