Jak sobie radzicie gdy ktoś ma dwa kompy na dwóch taryfach ?
Witam Do tej pory korzystałem z LMS'a tylko w zakresie modułów: Użytkownicy, Komputery, Przeładowanie, Osprzęt Sieciowy. W środowisku jakie zastałem (jako nowy pracownik w pewnej firmie) dwa hosty jednego klienta, które miały by działać zamiennie (np firmowy Laptop i stacjonarka w domu) miały ten sam adres IP - z tego powodu zmodyfikowałem LMS'a pod swoje potrzeby w kilku obszarach. Teraz chciałbym zrobić na odwrót: dostosować częściowo istniejące rozwiązania do założeń LMS'a - chciałbym przedewszystkim wrócić do założenia unikalności adresu IP. Korzystam z FreeBSD i IPFW/DUMMYNET, gdzie mogę sobie zdefiniować rurkę o zadanej przepustowości i do niej wrzucić dwa różne Ipki klienta. Ale co w przypadku gdy Klient ma np abonament na 64kbit/s na jeden z kompów a 128kbit/s na dwa inne (działające zamiennie) - taki oto przykład wymyśliłem. Co wtedy ? Z tego co widzę to niema powiązania taryfy z hostem. Taryfa występuje jako zobowiązanie i niema jako tako powiązania z hostami klienta. 1. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji ? 2. Jaki macie stosunek do sytuacji, gdy ktoś wepnie sobie w sieć switch a do switch'a dwa kompy. Wtedy tą swoją wykupioną prędkość i tak dzieli na dwa kompy ale czy sam fakt tego, że jawnie ma podłączone jednocześnie dwa kompy nie przeszkadza wam ? z góry dziękuje za odpowiedzi -- pozdrawiam Łukasz Wojciechowski
uczestnicy (1)
-
Łukasz Wojciechowski