2 Lut
2004
2 Lut
'04
11:39
On Mon, 2 Feb 2004 00:30:36 +0100, Rafal Ramocki wrote > > Ad 3 i 4. Nie wiem czy ipchains ip wynalazek z BSD obslugje cos a-la > > -j REDIRECT z iptables). Nie mniej jednak nawet jezeli nie to i tak > > najczesciej wykozystywany chyba jest iptables. > > Wiekszosc jestem w stanie zrobic sam w tydzien (chociaz mam nadzieje > ze ktos pomorze), Sprawdzilem ipchains ma redirect, ze 2-3 lata z > neigo nie kozystalem ale sasdze ze moge sobie cofnac w rozwoju i > sobie przypomniec. Co do portu do BSD to ktos bedzie musil mi pomoc, > bo z tym systemem nie mialem zadnej wiekszej stycznosci poza tym ze > raz formatowalem po nim cudzy dysk :D Moja propozycja jest taka (część już opisałem w poprzednim liście; teraz piszę o skryptach): 1) makewarnings - generuje regułki z ostrzeżeniami na podstawie salda tego z warnings::limit (vhost pokazuje saldo usera i daje mu możliwość dalszego korzystania z www; user klika link i regułka przekierowująca www na to ostrzeżenie zostaje skasowana) 2) cutoff - generuje regułki z informacją o odłączeniu (vhost pokazuje saldo usera i nic user nie może zrobić poza strzeleniem sobie w łeb ;)). 3) makemessages - generuje regułki na bazie pola nodes::warning i nodes::message (vhost pokazuje message userowi i daje mu możliwość dalszego korzystania z www itd. jak w pkt 1; pole messages nie jest czyszczone! tylko warning przechodzi na 0). 4) informowanie o zmianie karty sieciowej - nie jest potrzebny specjalny skrypt w LMS do takich celów!! Rafał, w jaki sposób funkcjonuje to pole message w LMS-UI? > > z powazaniem > Rafal Ramocki Pozdrawiam Tomasz Chiliński
8176
Wiek (w dniach)
8176
Ostatnia aktywność (w dniach)
0 komentarze
1 uczestnicy
uczestnicy (1)
-
Tomasz Chilinski