Witam. W liście z dnia 7 maja 2005 (18:14:39) można przeczytać:
<cytowanie kto="A.L.E.C">
moduł hostfile demona ma na ten przykład opcję skip_dev_ips, może wartoby dorobić ją do lms-mgc. A że poprawka się przydała świadczy fakt, że jeśli ktoś generuje przy pomocy mgc static arp, to może sobie zablokować niektóre urządzenia (był ostatnio post na liście, ktoś nie mógł spingować AP - dlatego że w tablicy arp miał maca 00:00:00....)
O arp nie pomyslalem. czyli jak na razie zostaje wpisywac ipki niepotrzebnie generowane do ignore lub dopisac skip_dev_ips do lms-mgc lub chyba lepiej rozdzielic na np: grantednode_priv - ipki komputerow podlaczonych grenteddev_prv - ipki urzadzen podlaczonych - szersze pole do manewrow w generowaniu
Rozważę to, chociaż sam wolałbym aby daemon się rozbudował bardziej. -- Łukasz Jarosław Mozer http://www.baseciq.org mailto: lukasz@rulez.pl
uczestnicy (1)
-
Łukasz Jarosław Mozer