Re: Problem z logowaniem traffic (Statystyki obciazenia sieci)
Juz wiem w czym tkwil blad najpierw inicjowalem IPTABLES a potem regolki do statow i lancych byl dodawany jako: # Koniec lancucha statystyk /sbin/iptables -A FORWARD -j RECV /sbin/iptables -A FORWARD -j SEND a powinien w takim przypadku byc dodany jako # Koniec lancucha statystyk /sbin/iptables -A FORWARD -j RECV /sbin/iptables -A FORWARD -j SEND Caly skryp wywolywany dla uzytkownikow juz po starcie masquarady na iptables powinien wyglada tak i to dziala mi: <cut here> # Statystyki uzytkownikow /sbin/iptables -N RECV /sbin/iptables -N SEND # Lista uzytkownikow i ich numery ip IN/OUT /sbin/iptables -A RECV -d 192.168.1.253 -j RETURN /sbin/iptables -A SEND -s 192.168.1.253 -j RETURN /sbin/iptables -A RECV -d 192.168.1.252 -j RETURN /sbin/iptables -A SEND -s 192.168.1.252 -j RETURN /sbin/iptables -A RECV -d 192.168.1.251 -j RETURN /sbin/iptables -A SEND -s 192.168.1.251 -j RETURN /sbin/iptables -A RECV -d 192.168.1.250 -j RETURN /sbin/iptables -A SEND -s 192.168.1.250 -j RETURN # Koniec lancucha statystyk /sbin/iptables -I FORWARD -j RECV /sbin/iptables -I FORWARD -j SEND <cut here> Latwo mozna sprawdzic czy zlicza piszac komendy /sbin/iptables -L RECV -v -n -x /sbin/iptables -L SEND -v -n -x Jesli przy bytes nie pokaza sie same zera a my cos sciagamy jest all oki ------------------------------- Mam teraz inne pytanie Jak wchodze w nowy uzytkownik i chce dodac adrea MAC moge wpisac go klikajac na liste i pokazuje mi sie tylko jeden MAC serwera co mam nie tak ustawione ? Pozdrawiam Grzegorz Jakóbik ----- Original Message ----- From: "Krzysztof Zagorski" <maverick@irc.pl> To: "A.L.E.C" <lms@lists.rulez.pl> Sent: Thursday, December 11, 2003 10:44 PM Subject: [lms] Re: Problem z logowaniem traffic (Statystyki obciazenia sieci)
Thursday, December 11, 2003, 10:38:10 PM, you wrote:
a co to znaczy 'nie działa poprawnie'? Jakieś błedy? Plik jest pusty? Czy co?
U mnie "nie dziala tak" ze w pliku nie zlicza ilosci danych i wszedzie mam IP 0 0
Moze ma to zwiazek z samym ustawieniem maskarady? Albo kolejnoscia gdzie co jest dopisane.
Moze ktos u kogo dziala to poprawnie, poda kawalek swoich konfigow do odpalania maskarady? Najlepiej kawalek "od poczatku do konca" :)
-- [ Krzysztof Zagórski GG:147848 ICQ: 236331820 GSM: +48 1E 0B 20 BC ] [ ircname: Maverick rlu:215007 PGP Key: http://3281429070/pgp ] [ http://znirevpx.wrfg.gjbvz.theh.cy mailto: maverick@irc.pl ]
uczestnicy (1)
-
Grzegorz Jakóbik