Daniel Rejmer napisał(a):
Ale... tutaj nalezy pamietac, ze im wieksze napiecie, tym izolacja miedzy zylami musi byc 'grubsza'. Dlatego linie wysokiego napiecia maja odleglosci miedzy zylami liczone w metrach. Wiec osobicie nie polecami klikudziesiecu V w skretce. Ale... im wiekszy prad, tym znowu przekroj poprzeczy zyly musi byc wiekszy, zeby 'zmiescilo' sie w nim duzo pradu, bo jak prad bedzie musial sie 'przeciskac' to bedzie mu trudniej, a co za tym idzie bedzie wiekszy opor kabla. Ale... to wszystko trzeba dobrac tak, zeby zapewnic na koncu kabla(przy urzadzeniu) odpowiednia moc, tak jak pisales.
--Daniel Rejmer gg:1765341
przeciez ja nie pisze ze ma byc 1000V zreszta nie pamietam gdzie ale gdzies widzialem info ze maks napiecie na utp to 300V, ale osobiscie uwazam ze to za duzo, dodam, że kable na 220V muszą wytrzymać napiecie conajmniej 1000V
powiem tak zgodnie z jakims tam standardem PoE maks. napiecie to chyba powinno nie przekraczac 48V. Izolacja utp do takiego niapiecia jest wystarczające. Moc urządzenia tez nie powinno przekraczac 15W. Oczywiscie chodzi prąd. maks 0,4A
Jeszcze dodam jako ciekawostke z fizyki, im wyższy prąd płynący przez kabel.mowie tu o przekrojach UTP 0.4~0.5 mm2 , to tym większy opór :) Przy większych przekrojach tez zachodzi te zjawisko, ale oczywiscie muszą być większe prądy.
Najlepszym rozwiązaniem PoE jest, zasilacz 48V, a na drugim końcu przetwornica (zasilacz impulsowy), który stabilizował napięcie do wymaganego przez urządzenie. Domowej robótki, które są na allegro nie zawsze są dobre do każdego urządzenia.
Pozdrawiam.
uczestnicy (1)
-
Jarosław Haczyk