Tak to działa, że na korekcie jest do zapłaty kwota wynikająca z korekty, a skoro nie zmieniłeś kwoty więc jest to zero. Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że pierwsza faktura jest ważna i to na niej masz kwotę do zapłaty, którą powinien uiścić klient, a korektą zmieniasz tylko tytuł płatności.
p.s. takich rzeczy chyba nie powinno się robić korektami (mimo iż LMS na to pozwala)?
Byłem u księgowej, więc tak:
wszystko jest ok w LMS :), jeżeli na korekcie nie ma zmiany kwoty, tylko treść, to podstawą do ściągnięcia zaległości jest pierwsza FV. FV korekta służy do zmiany treści i kwoty, jak to jest w LMS, powinna jeszcze mieć możliwość zmiany danych nabywcy, ale tylko częściowo np.: imię, zły numer budynku, typowe błędy, nie można zmienić, całkowicie nabywcy. Myślałem żeby dopisać też noty korygujące, ale FV korekta w zupełności zastępuje note, a note i tak powinien wystawić nabywca FV, a nie wystawca (nota korygujej tylko treść). Co do samego szablonu FV, to ostatnio weszła ustawa która ściśle określa wartości na korekcie, więc: powinny być: daty związane z korektą (tak jak jest), ale też daty korygowanej FV, tabelki "było", "winno być" (tak jak jest), ale też tabelka "korekta" która jest różnicą pomiędzy, "było", a "winno być" i na koniec tam gdzie jest do "zapłaty" tabelki "zmniejszenie VAT" oraz "zwiększenie VAT" i w zależności, co powoduje korekta odpowiednie wartości. 80% FV korekt jest błędnie wystawianych i urzędy chcą się za to zabrać, w gazecie prawnej był artykuł, "zły przecinek na korekcie" :)
P.S. Może do lms'a zacząć robić takie złote myśli przy nie których operacjach?? jak właśnie ta o wystawianiu FV korekty :)
uczestnicy (1)
-
Galciu