On Mon, 3 Jul 2006, Piotr Górski wrote:
W mojej sieci wszystkie PoE robione są w następujący sposób. Po stronie, nazwijmy ją pierwotnej jest zasilacz 30 V (kupiłem kiedyś na Allegro 10 zasilaczy od jakichś drukarek - chyba Lexmark). I takie napięcie wprowadzane jest do skrętki. Po stronie wtórnej napięcie ze skrętki podawane jest na stabilizator 7805 lub 7812 (w zależności jakie napięcie na wyjściu chcemy). Dalsza korekta napięcia potencjometrem - z doświadczenia proponuje użyć potencjometru nastawczego, żeby przypadkiem nie podnieść sobie napięcia. Przez zastosowanie dość wysokiego napięcia na wejściu - zupełnie nie interesuje nas spadek na skrętce bo i tak nie spadnie tyle, żeby stabilizatorowi to przeszkadzało. Potencjometr po stabilizatorze jest po to, żeby dokładnie ustalić sobie napięcie trafiające do switcha/ap. Np. Compexy zasilane są 3,3 V. Oczywiście do stabilizatorów trzeba założyć radiatory bo się strasznie grzeją. Ja używam do tego celu dedykowanych pod obudowę TO-220 radiatorów za 3 złote.
Wlasnie takie rozwiazanie mnie interesuje. Jezeli dobrze wyczytalem to PoE przewiduje aby puszczac 48V i pozniej przerabiac to na zasilanie wymagane przez urzadzenie.
Na stabilizatorach robilem, i rozwiazanie fajne... no wlasnie.. ale zarabiscie mi sie wszystko grzalo..
rozwiazania "pro" to przetwornica z 48V na wymagane przez urzadzenie napiecie, tylko problem w tym ze nie moglem odpowiedniej nigdzie znalezsc.
na allegro znalazlem http://allegro.pl/item111720128_poe_regulated_zasilanie_po_utp_ftp_fv_.html wyglada to na dosc profesjonalne ale brak informacji nt napiecia jakie jest wysylane w skretke. (24V) wyglada to na dosc profesjonalne jak na polskie realia.
z urzadzen firmowych http://allegro.pl/item113203292_zasilanie_poe_proxim_orinoco_12_port_dc_inje... ale nie ma informacji nt napiecia i jak podpiac cos innego aby tego nie spalic.... a cena bardzo przyjemna.
Pozdrawiam Pawel Bernadowski GG 3377, email kontakt@pbern.biz
uczestnicy (1)
-
pbern@pbern.biz