witam, chce wyeliminowac niepotrzebny szum w eterze sieci wifi. W zwiazku z tym chce przeadresowac siec. Obecna siec to 10.0.0.0/24. zamysl jest taki aby kazdy host miescil sie w swojej odrebnej sieci np, 10.1.1.0/30, 10.1.2.0/30, etc. gdzie np dla drugiego komputera: 10.1.2.1/30 to bramka, 10.1.2.2 to IP, 10.1.2.3 broadcast. Pomocy, czy teraz dodawanie komputera bedzie musialo sie obic o tworzenie nowej sieci a pozniej dodanie nowego hosta? Tu raczej moja mala znajomosc podstaw tpc/ip. czy mozna jedna siecia objac te kilkadziesiat malych? tak aby w lms nie pojawial sie komunikat bledu ze przydzielam komputerowi adres spoza istniejacych sieci? czy lepiej zorganizowac sobie subneting i podzielic komputery na zasadzie 10.1.1.0 kolejna siec 10.1.1.4... etc co bedzie wygodniejsze dla pisania skryptow konfiguracyjnych? wiem, ze za duzo tu filozofowania, a brak konkretnych pytan, pomocy, prosze o konstruktywne opinie i wlasciwe ukierunkowanie w temacie. pozdrawiam. !DSPAM:47ba99c458831804284693!
Moja rada jesli chcesz wyeliminowac szum broadcastow, zrob pppoe, niestety lms jest tak zrobiony ze trzeba te sieci dodawac aczkolwiek mozna to sprawdzanie wyłączyć w kodzie plik common.php tam sa funkcje sprawdzajace poprawnosc adresu. Pozdrawiam 19-02-08, node <node@satfilm.net.pl> napisał(a):
witam, chce wyeliminowac niepotrzebny szum w eterze sieci wifi. W zwiazku z tym chce przeadresowac siec. Obecna siec to 10.0.0.0/24. zamysl jest taki aby kazdy host miescil sie w swojej odrebnej sieci np, 10.1.1.0/30, 10.1.2.0/30, etc. gdzie np dla drugiego komputera: 10.1.2.1/30 to bramka, 10.1.2.2 to IP, 10.1.2.3 broadcast.
Pomocy, czy teraz dodawanie komputera bedzie musialo sie obic o tworzenie nowej sieci a pozniej dodanie nowego hosta? Tu raczej moja mala znajomosc podstaw tpc/ip. czy mozna jedna siecia objac te kilkadziesiat malych? tak aby w lms nie pojawial sie komunikat bledu ze przydzielam komputerowi adres spoza istniejacych sieci?
czy lepiej zorganizowac sobie subneting i podzielic komputery na zasadzie 10.1.1.0 kolejna siec 10.1.1.4... etc co bedzie wygodniejsze dla pisania skryptow konfiguracyjnych?
wiem, ze za duzo tu filozofowania, a brak konkretnych pytan, pomocy, prosze o konstruktywne opinie i wlasciwe ukierunkowanie w temacie.
pozdrawiam.
_______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
!DSPAM:47baa75771904042098162!
19-02-08, node <node@satfilm.net.pl> napisał(a):
witam, chce wyeliminowac niepotrzebny szum w eterze sieci wifi. W zwiazku z tym chce przeadresowac siec. Obecna siec to 10.0.0.0/24. zamysl jest taki aby kazdy host miescil sie w swojej odrebnej sieci np, 10.1.1.0/30, 10.1.2.0/30, etc. gdzie np dla drugiego komputera: 10.1.2.1/30 to bramka, 10.1.2.2 to IP, 10.1.2.3 broadcast.
to nie zlikwiduje "szumu" - chyba ze zrobisz to na vlanach albo na pppoe. -- Wojciech Ziniewicz Unix SEX :{look;gawk;find;sed;talk;grep;touch;finger;find;fl ex;unzip;head;tail; mount;workbone;fsck;yes;gasp;fsck;more;yes;yes;eje ct;umount;makeclean; zip;split;done;exit:xargs!!;)} !DSPAM:47bb68bd262151844240209!
uczestnicy (3)
-
Michał Gacek -
node -
Wojciech Ziniewicz