Re: Bezpieczna Siec - jak?
On Wed, May 18, 2005 at 07:10:46PM +0200, Dariusz J. wrote: [..]
Co do wyjscia z tej sytacji, najwygodniejszym dla klienta wyjsciem i całej sieci byłoby zastosowanie droższych switchy z możliwością przypisania na sztywno na każdy port adresu MAC, a co do WiFi trudno jest mi coś wymyślić, za małe doświadczenie.
Można zrobić jeszcze takie rozwiązanie, klient na WiFi dostaje adres IP - zawsze i łazić może dowoli, pod warunkiem że ta strona to: http://127.0.0.1/ oraz http://www.mojasiec.pl/restricted_zone.html ;) Następnie aby wyjść gdziekolwiek dalej musi uzyskać połączenie z serwerem PPtP (lub innym VPNopodobnym kawałkiem softu). AP skonfigurować aby wpuszczały tylko i wyłącznie MACy które powinny się tam logować. -- Szanuj admina swego, możesz mieć gorszego..... (c) 2000 Przemysław Gubernat +-=-=- Przemysław Gubernat <repcio@repcio.net> -=-=-=-=-=-=-+ | _API Internet_ A. Stolarczyk i P. Gubernat Spółka Jawna | | System Administrator @ Repcio.NET | | Jestem twoim ostatecznym rozwiązaniem ! | +-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-+
uczestnicy (1)
-
Przemysław 'Repcio' Gubernat