Osprzet sieciowy w iptables
Witam, Mam problem z iptables w ALMSD. Mam obecnie 4 podsieci IP, "zbiegajace" sie na Linusi dzialajacej jako router midzy nimi i do internetu. Zawsze mialem ustawione statyczne trasy do wszystkich sieci, dzieki czemu moglem min. konfigurowac access pointy leżące w innych podsieciach niż ja. Po zainstalowaniu modulu iptables (czy wlasciwie hostfile) z filtrowaniem po MACach wszystko dziala OK jesli chodzi o kompy, ale nie o WAPy, w zwiazku z tym nie moge ich konfigurowac, ba, nie moge ich nawet spingowac i to niezaleznie czy robie to z serwera czy z domu. Pinger co prawda dziala, ale to inna kategoria, wybitna konstrukcja :) Slowem - przydaloby sie jakos dolaczyc (moze jako opcje?) interfejsy urzadzen do plikow generowanych przez hostfile. W tym momencie uzywam Evalli. Pozdr, O. -- Maciej O'Klap Ochałek ASK RudyNET http://www.rudynet.pl
uczestnicy (1)
-
Maciej Ochalek