Re: kilka założeń systemu finansowego.
On Tue, Sep 09, 2003 at 08:05:54PM +0200, Łukasz Jarosław Mozer wrote:
Witam.
Naliczanie o północy jest głupie. Ja syncuje zegar o północy i może się zrobić nagle dzień wczorajszy. Kasy fiskalne też nie pozwalają na modyfikację zegara w okolicach północy i to akurat jest coś, co z kasy fiskalnej papugowanie ma sens :>
No to przestań syncować zegar koło północy ;)
Ofca chyba nie wie co gada albo ntpd nie umie zapodać. Zegar się nie sycuje przestawieniem na dobry czas, tylko spowolnieniem/przyspieszeniem ileś sekund na dobę. We współczesnych płytach głównych ileś przyjmuje wartości nawet +/- 120. Inną sprawą jest wyłapywanie z już istniejącej tabelki ostatniej modyfikacji danych i sprawdzenie czy nie jest przypadkiem 'wcześniej'. Enyłej nie można wymagać że serwer bazy danych i php-ui pracują z cronem 24/7 może to być np zestaw skryptów uruchamiający naliczanie i generujący coś np raz od loginu jednego pana i władcy, a potem wyłączający php-ui. Jedyne czego można wymagać to imo aby zachować kolejność. kd. -- Krzysztof Drewicz Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie źródłowym?" --- Charles Addams
uczestnicy (1)
-
hunter