Propozycja do wprowadzenie TERYT do LMSa + maly future w customers
Propozycja zmian które były by związane z powiązaniem LMSa z systemem TERYT.
Samo przechowywanie bazy TERYT. Mogły by być to osobna baza fizycznie do których łączył by się LMS. Chodzi oto że tabele nie musiały by się znajdować w samej bazie LMS. Można by było to robić to w dwojaki sposob: Cała bazę TERYT albo jej fragment rozszerzony (zasięg). Z osobnym interfejsem zarządzający zawartością tych baz.
1.Przechowywała by ona (fragment), możliwe do instalacji adresy z identyfikatorami TERYT (woj,powiat,gmina,miasto,ulica(już z cecha), nr domu) + ilość dostępnych mieszkań itd Pozwalało by to już z góry określić gdzie by można było świadczyć bez problemu usługę i nazwę można by poszerzyć o dostępne tam usługi. Wymagało by więcej pracy przy wprowadzaniu tych danych do LMSa jednak załatwiło by to od razu raport z rynków lokalnych.
2. Prościej i szybciej ale czy lepiej. Można użyć też całej bazy TERYT do słownikowania adresów a nr dom i mieszkania wpisywało by się ręcznie
A słownikować należało by adres w komputerze i adres w urządzeniu, oba typy znajdują się w tabeli nodes, jak pamiętam. Odnalezienie noda bez adresu nie bedzie trudne przy uzupenianiu bazy ;)
To by załatwiło dużą część raportu do UKE gdzie właśnie TERYT jest wymagany. Dodatkowe pola do urządzeń były chyba już omawiane w temacie raportu UKE.
IMHO to jest najpilniejsze bo raport idzie potem wygenerować na tej podstawie zdecydowanie szybciej bo nie będzie już trzeba uzupełniać go o TERYT a naprawdę dużo pul wymaga jego obecności.
W klientach jako future dodać adres zameldowania(adres z dokumentu tożsamości/ rejestracji firmy) na ta chwile mamy 2 adresy: - fakturowania (customers.address,customers.city, customers.zip) - do korespondencji (customers.serviceaddr) Jak wiemy fakturować powinniśmy konsumenta za miejsce gdzie ma założony internet, a dane zameldowania mogą być potrzebne w innych celach. IMO w klienci nie ma potrzeby wiązania danych z bazą TERYT.
W dniu 2011-04-12 16:03, Waldemar Dymkiewicz pisze:
Samo przechowywanie bazy TERYT. Mogły by być to osobna baza fizycznie do których łączył by się LMS. Chodzi oto że tabele nie musiały by się znajdować w samej bazie LMS.
Mogła by się znajdować w tej samej co LMS. Pełna połączona baza TERC i SIMC (5 kwietnia 2011)z zachowaniem 64 znaków na każdą z nazw zajmuje 28MB. Rozdzielona na osobne tabele (woj,powiaty,gminy,ulice) niewiele mniej. Baza ulic jest aktualizowana raz na tydzień, więc ewentualny moduł autoaktualizacji tez by się przydał.
- Prościej i szybciej ale czy lepiej. Można użyć też całej bazy TERYT
do słownikowania adresów a nr dom i mieszkania wpisywało by się ręcznie
Pprzydała by się dodatkowa integracja z kodami pocztowymi. Ich nie ma w bazie TERYT, ale może jest jakaś ogólnodostępna baza, którą można by z TERYT połączyć(ale to opcja na później).
A słownikować należało by adres w komputerze i adres w urządzeniu, oba typy znajdują się w tabeli nodes, jak pamiętam. Odnalezienie noda bez adresu nie bedzie trudne przy uzupenianiu bazy ;)
Obecne w bazie adresy można by półautomatycznie przerobić na identyfikatory TERYT (w php jest funkcja similar_text, ale jeżeli istnieje podobna funkcja w SQL-u było by szybciej i wygodniej). Najpierw rozdzielić nazwy ulic od numerów domów, potem porównanie nazwy z TERYT. Jeżeli nazwa zgodna w 100% - automatyczna zmiana, mniejsza wartość = decyzja użytkownika (może być w bazie "ul.Mickiewicza", "A.Mickiewicza", "ulica Adama Mickiewicza" - zależnie kto wprowadzał).
uczestnicy (2)
-
Szymon Kajewski
-
Waldemar Dymkiewicz