Re: [lms] Re: [lms] problem z zewnętrznymi IP dla komp. w sieci.
Dnia 03-12-2006 o 15:06:17 Tomasz Chilinski <chilek@chilan.com> napisał(a):
Faktycznie, gdy nie utworzę aliasu IP w linuksie nie działa nat/PREROUTING dla pakietów z zadanym adresem docelowym IP, który nie jest przypisany do intefejsu. Zatem w przypadku chęci utworzenia NAT 1<->1 w linuksie trzeba utworzyć tyle aliasów IP iloma adresami zewnętrznymi IP dysponujemy. Nie wygląda to ciekawie.
Pozdrawiam.
Ale ciekawie nie wygląda równierz pomysł natowania tak dużej liczby adresów, jak wytrzyma to router przy ruchu na poziomie np 30 Mbit/s? Prawdopodbnie do przetworzenia byłoby około 10 tys. pakietów na sekundę. To już chyba trzeba podzielić na podsieci i natowanie jeżeli naprawdę jest niezbędne wykonać w kolejnych routerach? -- pozdrawiam Robert Rakowski
uczestnicy (1)
-
Robert Rakowski