Nie zwróciłem uwagi czy problem połączeń przez proxy ze stroną salda użytkownika od strony sieci lokalnej został rozwiązany. Podaje własne rozwiazanie, u mnie działa Linux RH 7.1 squid poprawka dotyczy kodu w pliku ./lms/contrib/customer/index.php po oryginalnej linii: $_SERVER[REMOTE_ADDR] = str_replace("::ffff:","",$_SERVER[REMOTE_ADDR]); nalezy wstawić taki kod: $cache = $_SERVER['REMOTE_ADDR']; $proxy = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; if($proxy == '') { $HOST = @gethostbyaddr($cache); } else { list ($lok, $hos) = split('[,]', $proxy); $czysty = ltrim($hos); $hosti = @gethostbyaddr($czysty); if($hosti == $czysty || $hosti == '') // Poprawka z 18 II po sugestii zgłoszonej przez stera { $hosti = @gethostbyaddr($cache); }; $HOST = $lok; }; $_SERVER[REMOTE_ADDR] = $HOST; nastepnie znow oryginalny kod: $userid = $LMS->GetNodeOwner($LMS->GetNodeIDByIP($_SERVER[REMOTE_ADDR])); ... ... nie wiem czy bedzie dzialal u wszystkich, prosze przetestowac i ewentualnie jeszcze poprawki. zycze powodzenia. [PPP]
uczestnicy (1)
-
Piotr Koźmin