Witam A.L.E.C,
Mam już gotowe rozwiązanie i chcę je zintegrować z lmsem, ale potrzebuję waszej rady, aby było w miarę uniwersalne. Mianowicie potrzebuję w bazie przechowywać dane upceil, downceil, uprate, downrate, limit, connlimit (ograniczanie ilości połaczeń). I teraz jest problem gdy jeden użytkownik ma kilka komputerów. Bo jeśli umieszczę te dane w tabeli tariffs, to nie będę miał powiązania z komputerami, tzn. który ma jakie ograniczenia. Można przyjąć, że w takim przypadku obliczamy średnią na komputer z sumy taryff (jeśli ich jest więcej), ale to nie to. Drugim rozwiązaniem jest oderwanie sprawy "traffic control" od taryf i utworzenie tabeli tcassignments na te dane, ale to też nie to (niewygodne zarządzanie). Trzecim pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest zaimplementowanie grup komputerów (tak jak grupy użytkowników). Wtedy zarządzanie byłoby wygodniejsze, ale w dalszym ciągu oderwane od taryf. Co wy na to?
a moze polaczyc rozwiazanie 1 i 2 tzn w standardzie pola dla poszczegolnych komputerow maja wartosc np.null a wszystko wyliczamy ze sredniej, natowmiast gdy chcemy zmienic cos dla konkretnego komputera zmianiamy w jego wlasciwosciach. Wiem jest to pewien nadmiar danych w bazie (w dwoch tabelach te same parametry zarowno w tariffs oraz nodes) ale jest chyba najbardziej uniwersalny gdyz nadal zarzadzamy ruchem za pomoca taryf ale z drugiej strony gdy ktos ma specyficzne wymagania moze ustawiac rowniez dla pojedynczych komputerow. No i kolejna sprawa to tak ze jest to bardziej zagmatwane pod wzgledem napisania tego.
ps. wracam do pytania ktore zadalem pare dni temu czy jest mozliwe zeby ograniczenia na internet dzialaly rowniez na podsieci tzn. na eth1 jest x podsieci przez co jedna podsiec moze gadac z innymi a takie mozliwosc jest bardzo bolesna gdy sie ma pare radii(wiem ze mozna zrobic rejecta i podsieci nie beda gadac ale wsrod tych klas adresowych mam sporo publicznych i ich nie moge rejectowac)
uczestnicy (1)
-
detekt@detekt.pl