Yaro napisał:
aby zdejmowanie zadzialalo - musi byc skonfigurowane sudo dla iptables (minimum). Sprawdzcie na jakim uzytkowniku chodzi apache - nie musi to byc koniecznie http (czasami nobody, czasami apache) co do sudo to wcale nie trzeba dawac praw do iptables wystarczy napisac prosty skrypt w ktorym umiesci sie komende z iptables, wtedy serwer apache'a bedzie miał dostep do tego skryptu ale nie bezposrednio do calej mozliwosci iptables :). W moim przypadku - na routerze nie ma innych stron niz strona z
[Monday, 18 February 2008], Michał Gacek napisał(a): powiadomieniami wiec teoretycznie moglbym dac nawet pelen dostep do sudo dla apache. Druga sprawa to problem, ze skrypty bashowe czesto nie maja mozliwosci odpalania z sudo (wiem ze kiedys mialem problem z odpalaniem sktyptu spod sudo - ale to bylo dawno i nieprawda ;-) -- Yaro IRL:Jaroslaw Dziubek, ICQ:1340145 | Niewiele jest rzeczy, których http://yaro.perfect.net.pl/ | nie dało by się załatwić KNM Member: http://www.knm.org.pl/ | przy pomocy odpowiedniej IRC: Yaro na #grudziadz | dawki materiałów wybuchowych. !DSPAM:47b93d3f268728362916074!