Witam! W Twoim liście datowanym 26 kwietnia 2004 (14:01:12) można przeczytać: ddp> w zalozeniu lms pozwala glownie zarzadzac siecia tzn. wlaczac/wylaczac ddp> komputery teraz sobie wyobraz sytuacje ip 192.168.1.2 ma Jan Kowalski ddp> oraz to samo ip ma 192.168.1.2 Stas Pedziwiatr (system nie informuje ddp> cie ze nie mozesz innemu userowi dac takiego ip gdyz dopuszaczmy ddp> dupilikowanie ip) i teraz co sie stanie ?? A to juz chyba problem admina nie? Bo to do niego beda dzwonic... ddp> Z tych paru powodow nie ma opcji duplikowania ip gdyz albo trzeba by ddp> bylo sie napocic z oskryptowaniem niedozwolonych zdarzen , albo admin ddp> przypadkowo by dawal innym ipka ktory juz zostal komus przyznany i ddp> potem jak latwo sobie wyobrazic owocowalo by to telefonem, pretensjami ddp> , truciem dupy itp. tia.. a wez pod uwage ze pan kowalski ma komputer w domu, przyczym przynosi czasem laptopa z pracy, a jego córka sobie raz na miesiac wpadnie podpiac swojego i zrobic windows update ;p i w takich sytuacjach lubie miec dla nich wszystkich 3 tego samego ipka. -- Pozdrawiam! Wojciech 'Gonthar' Margowniczy