On Mon, Jun 14, 2004 at 03:59:55PM +0200, A.L.E.C wrote:
Byćmoże będę dorabiał nową funkcjonalnośc do lms'a związaną z htb, i mam wątpliwość, czy robić to jako osobny moduł do contrib, czy można zintegrować z lmsem. Chodzi o dodanie nowych pól do tabeli tariffs (lub nodes, jeszcze nie wiem) na up ceil, down ceil i jeszcze connlimity. Co o tym myślicie?
Hm. A czy moglibyśmy taką funkcjonalność zostawić do 2.0? Przesłanki: a) lms nie jest Linux ms. b) htb jest linux-specyfic c) to doskonale pasowałoby do modelu w którym baza używkowników czy taryf czy też komputerów zupełnie nie jest zależna od sprzedawanych im usług czy wręcz ich implementacji. Tzn pełna modularność, w której jest np linux-htb, linux-rshaper, linux-shaperd, fbsd-pipes, czy tez unix-squid-delay-pools i jako ciekawosctka cos do np Cisco. kd. ps. tak wiem, napisać łatwo, kodować trudniej -- Krzysztof Drewicz Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie źródłowym?" --- Charles Addams