W dniu 15.11.2020 22:36, Krzysztof Szwaba napisał(a):
Dnia 2020-11-12, o godz. 11:44:23 Krzysztof Szwaba mailing_ks@infolan.net.pl napisał(a):
Dnia 2020-11-11, o godz. 23:21:10 Krzysztof Szwaba mailing_ks@infolan.net.pl napisał(a):
Samodzielna klasyfikacja kodów GTU w LMS-ie to dla mnie pułapka. Przepisy się zmieniają co chwilę. Kto z ISP będzie w stanie to śledzić ?
https://blog.assecobs.pl/nowy-jpk-vat-od-pazdziernika-wszystko-co-trzeba-wie...
" EE – świadczenie usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych (art. 28k ustawy)
Oznaczenie „EE” odnosi się do usług elektronicznych, a także nadawczych i telekomunikacyjnych, świadczonych przez podmiot z UE na rzecz konsumenta – osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej, z miejscem zamieszkania w innym kraju UE.
Powyższa procedura nie występuje zgodnie z regulacjami art. 28k ustawy o VAT. Tym samym, oznaczenia EE nie należy zastosować, w przypadku, gdy łącznie są spełnione następujące warunki:
usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej, a w razie braku takiej siedziby – stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu, tylko na terytorium jednego państwa członkowskiego;
usługi, o których mowa w ust. 1, są świadczone na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, posiadających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium państwa członkowskiego, o którym mowa w pkt 1;
całkowita wartość usług, o których mowa w ust. 1, świadczonych na rzecz podmiotów, o których mowa w pkt 2, pomniejszona o kwotę podatku, nie przekroczyła w trakcie roku podatkowego ani w poprzednim roku podatkowym kwoty 10 000 euro lub jej równowartości wyrażonej w walucie krajowej państwa członkowskiego, o którym mowa w pkt 1, przy czym w przypadku usługodawcy posiadającego siedzibę działalności gospodarczej, a w razie braku takiej siedziby – stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu, tylko na terytorium kraju wyrażona w złotych równowartość kwoty w euro wynosi 42 000 zł.
Ta interpretacja jest najbliższa temu po co zostało wprowadzone JPK-EE. Też na początku taką interpretację "wyznawaliśmy", ale niestety znalazł się tabun urzędników państwowych, który przepis pozbawił całkowicie logiki i teraz trzeba się z tym męczyć. Wiedząc, że obecna obowiązująca interpretacja jest absurdalna trzeba zakładać, że każda nowa głupota w zakresie JPK, którą wyrzecze jakiś urzędnik, może być istotna. W postaci takiej jak powyżej JPK-EE rzeczywiście czemuś służy. W postaci obecnie założonej jest nonsensem.
Ja wysiadam ....