4 Gru
2006
4 Gru
'06
19:01
Tomasz Chilinski napisał(a):
Są różne. I co z tego? Mam 5 klas adresowych po 256 adresów każda.
Co jest różne? Klasy czy pule. Myślę, że nie masz pięciu klas. Klasę ustala się na podstawie pierwszego oktetu adresu IP. To co zwykle dostają abonenci od większych operatorów to podsieci IP z sieci klasy A, B lub C.
Pozdrawiam.
Przyznaje racje. Cztery pule z maską /24 mozna dosc latwo dostac od RIPE w adresacji PI. Potem juz lir zostaje...chociaz ja na razie walcze o kolejne 1024 ipki, moze sie uda...RIPE jeszcze nie powiedzialo nie;-). Pozdrawiam. -- Matys Łukasz mobile: (+ 48) 504257944 gg: 6808288 msn: lukasz@e-matys.com