Witam! Wczoraj chciałem sie zalogować do Lms, a tu niespodzianka... LMS zamiast ekranu logowania wita mnie ekranem dodawania administratora, a poniżej widze błędy: <cytat> Wystąpiły błędy w obsłudze bazy danych! Podczas wykonywania zapytania: SELECT COUNT(id) FROM admins Wystąpił błąd: Can't open file: 'admins.MYI'. (errno: 145) Podczas wykonywania zapytania: SELECT rights FROM admins WHERE id=NULL Wystąpił błąd: Can't open file: 'admins.MYI'. (errno: 145) </cytat> Dobra, wczoraj nie miałem czasu, siadłem dziś trza coś zrobić... Sprawdzam czy jest plik... w sumie jest: # pwd /var/lib/mysql/lms # ll adm* -rw-rw---- 1 mysql mysql 8880 sie 22 01:30 admins.frm -rw-rw---- 1 mysql mysql 520 sty 23 15:24 admins.MYD -rw-rw---- 1 mysql mysql 3072 sty 23 18:39 admins.MYI Ręczne wejście do mysqla daje coś takiego... mysql> use lms Reading table information for completion of table and column names You can turn off this feature to get a quicker startup with -A Didn't find any fields in table 'admins' Database changed Komunikaty mysql'a i lms'a różnią się troche... listowanie innych tabel pokazuje, że dane w nich są prawidłowe. Nie chciałbym przywracać bazy z kopii, bo ostatni backup był właśnie na dzień przed tym jak ludzie (z opóźnieniem) przyszli łaskawie zapłacić... a tego dnia wieczorem padło... Przywrócenie równało by się ponownemu wpisywaniu wszystkich wpłat... Wolę ręcznie wpisać adminów, tylko że nie wiem jak to zrobić żeby nie uszkodzić całej bazy. Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam, Szymon Wilkołazki