29 Mar
2006
29 Mar
'06
18:33
Witam LMS 1.8.1 Smarty v.2.6.12 mysql Ver 14.12 Distrib 5.0.18 Apache 1.3.34 problem: nie wiem czemu wszystkie przeglądarki ustawiają automatycznie kodowanie znaków na ISO-8859-2 co powoduje błędne wyświetlanie znaków w systemie LMS. po ręcznym przestawieniu na UTF-8 wszystko wraca do normy. co dziwniejsze nagłówek strony wyraźnie podaje jakiego kodowania ma używać przeglądarka <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"> ale automatycznie ustawiane jest iso-8859-2. zdażenie powstaje na moim kompie w przeglądarce FF i IE jak i koledzy sprawdzali to samo im się dzieje także i w O jak i na ich IE i FF :/ bez wyjątków. dzięki za pomoc pozdrawiam GreDi