On Sat, Jan 29, 2005 at 07:12:19AM +0100, Cezary Listkowski wrote: [..]>
Skoro uzyles kiedys takiego rozwiazania czyli jeden serwer dhcp dla puli publicznej i prywanej to moge zpytac jak? Chodzi mi czy wykorzystales alias do jednej kary sieciowej czy miales w serwerku(routerku) 3 karty sieciowe czyli jedna eth0=WAN eth1-priv eth2=pub.
Czy karta eth2 kotrej musialbys przypisac kolejne publiczne ip byla bramą dla innych komputerow z publicznymi IP? Podajcie jakies przyklady rozsadnego i efektywnego rozwiazania bo zaczyna mi to spedzac sen z powiek- jak sie klade spac o 5 nad ranem to zamiast kolorowych snow widze www.google.pl i przelatujace literki jak w matrixie :)
Właśnie dostaleś gotowy przykład, ale jak wolisz łopatologicznie ip addr add 1.1.1.254/24 dev eth2 ip addr add 1.1.2.254/24 dev eth2 ip addr add 192.168.0.254/24 dev eth2 dhcpd.conf shared-network LAN { subnet 1.1.1.0 netmask 255.255.255.0 { [.. opcje dla dalej podsieci ..] } subnet 1.1.2.0 netmask 255.255.255.0 { [.. opcje dla dalej podsieci ..] } subnet 192.168.0.0 netmask 255.255.255.0 { [.. opcje dla dalej podsieci ..] } } Oczywiście jako bramy podajesz adresy IP na routerze/serwerze. -- Szanuj admina swego, możesz mieć gorszego..... (c) 2000 Przemysław Gubernat +-=-=- Przemysław Gubernat <repcio@repcio.net> -=-=-=-=-=-=-+ | _API Internet_ A. Stolarczyk i P. Gubernat Spółka Jawna | | System Administrator @ Repcio.NET | | Jestem twoim ostatecznym rozwiązaniem ! | +-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-+