27 Sty
2007
27 Sty
'07
10:22
Tomasz Chilinski napisał(a):
On Sat, 27 Jan 2007 09:38:12 +0100, Łukasz Rostalski wrote
API13 napisał(a):
A nie zalatwia tego arping?? Jak dla mnie sprawuje sie znakomicie i nie obciaza systemu tak jak fping przy 16 bitowej masce.
arping nie zadziała, gdy macie sieć zbudowaną z wielu sieci IP z których część jest schowana z ruterami. Zamiast netstat-nat można stosować netfiltrowy target ACCOUNT i na podstawie przetoczonych danych w ostatnim cyklu rozliczeniowym można ustalać czy host jest online.
-- Pozdrawiam Łukasz Rostalski http://www.rostalski.pl
Pozdrawiam, Tomek.
A pinger...na kazdym routerku pinger i wszystko w temacie. Pozdro. -- Matys Łukasz mobile: (+ 48) 504257944 gg: 6808288 msn: lukasz@e-matys.com