Często zdarza się, że aktualizujemy LMSa, bez wykonania kopii zapasowej. Poza tym wykonane kopie najczęściej zostają w starym katalogu, gdzie była starsza wersja LMSa (a czasem można zrobić rm -r za szybko). Chciałem zaproponować nową funkcjonalność, którą można dodać. W bazie danych powinna znajdować się informacja o aktualnej wersji LMSa (o ile już tam się nie znajduje). LMS przy każdym wejściu na stronę logowania powinien sprawdzać, czy w bazie znajduje się jego wersja. Jeśli tak, to żadna akcja nie była by podjęta. Jeśli nie to następowało by jeszcze jedno sprawdzenie - sprawdź czy w konfiguracji LMS UI opcja automatycznej kopii nie jest wyłączona. Jeśli opcja nie jest wyłączona to przed jakąkolwiek zmianą w bazie, LMS powinien próbować wykonać skompresowaną kopię bazy danych o nazwie np: Automatyczna kopia - wersja dla LMSa: 1.8.12. Następnie powinien zmienić wersję LMSa w bazie, na swoją wersję i dokonać modyfikacji, związanych z przejściem do innej wersji. Problem downgrade'u został by rozwiązany. I teraz jeśli znaleziono by błąd, który utrudniał by pracę, można było by szybko wrócić do poprzedniej wersji LMSa. Taka moja propozycja. Pozdrawiam developerów i w razie potrzeby oferuję pomoc. Konrad Cempura _______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms