Witam. W manualu lms demona wyczytalem praktycznie wszystko co potrzeba mi do szczescia. Po za jedna rzecza. Gdzie nalezy podawac cala konfiguracje poszczegolnych modulow ??? (lms/doc/html/pl/daemon-modules.html#DAEMON-DHCP) Ani lms.ini, ani lms-mgc.ini nie wydaja sie wlasciwe do tego... -- Pozdrawiam Jarosław Czarniak Jarsat s.c. Kruczkowskiego 13F 80-288, Gdańsk jczarniak (at) jarsat (dot) pl tel. 0 58 741 77 02 !DSPAM:47f09db2243511804284693!
Jaroslaw Czarniak wrote:
Witam. W manualu lms demona wyczytalem praktycznie wszystko co potrzeba mi do szczescia. Po za jedna rzecza. Gdzie nalezy podawac cala konfiguracje poszczegolnych modulow ??? (lms/doc/html/pl/daemon-modules.html#DAEMON-DHCP) Ani lms.ini, ani lms-mgc.ini nie wydaja sie wlasciwe do tego...
za dokumentacją: 6.1.3. Konfiguracja Całą konfigurację demona i modułów przeprowadza się przy pomocy LMS-UI w menu Konfiguracja -> Demon. Czyli definiujesz hosta i instancje. -- Aleksander 'A.L.E.C' Machniak http://alec.pl gg:2275252 LAN Management System Developer http://lms.org.pl !DSPAM:47f09f74245731804284693!
Dzieki za odpowiedz. To co mi podales jest dosc oczywiste - jest napisane w dokumentacji - tak jak wspomniales. I nie ma z tym zadnego problemu. Ale cytujac fragment dot. modulu dhcp: ======================= Określa lokalizację pliku konfiguracyjnego serwera dhcp. Domyślnie: /etc/dhcpd.conf. Przykład: file = /etc/dhcpd.conf command Polecenie wykonywane po utworzeniu pliku konfiguracyjnego. Domyślnie: 'killall dhcpd; /usr/sbin/dhcpd'. Przykład: command = 'service dhcp restart' begin Nagłówek pliku. Domyślnie: pusty. Przykład: begin = "authoritative;" end Stopka pliku. Domyślnie: pusty. Przykład: end = "" subnet_start Nagłówek podsieci. '%a' - nazwa, '%m' - maska. Domyślnie: "subnet %a netmask %m {\ndefault-lease-time 86400;\nmax-lease-time 86400;". Przykład: subnet_start = "subnet %a netmask %m {default-lease-time 3600;" ============================ Tego dotyczy moje pytanie. Gdzie TO wpisac....? Monday 31 March 2008 10:23:00 napisałeś(-łaś):
Jaroslaw Czarniak wrote:
Witam. W manualu lms demona wyczytalem praktycznie wszystko co potrzeba mi do szczescia. Po za jedna rzecza. Gdzie nalezy podawac cala konfiguracje poszczegolnych modulow ??? (lms/doc/html/pl/daemon-modules.html#DAEMON-DHCP) Ani lms.ini, ani lms-mgc.ini nie wydaja sie wlasciwe do tego...
za dokumentacją:
6.1.3. Konfiguracja
Całą konfigurację demona i modułów przeprowadza się przy pomocy LMS-UI w menu Konfiguracja -> Demon.
Czyli definiujesz hosta i instancje.
-- Pozdrawiam Jarosław Czarniak Jarsat s.c. Kruczkowskiego 13F 80-288, Gdańsk jczarniak (at) jarsat (dot) pl tel. 0 58 741 77 02 !DSPAM:47f0c21c279288362916074!
Aha. Aby uprzedzic ew. pytania lub sugestie. Po kliknieciu na instancje lub wybraniu opcji "przegladaj konfiguracje" dostaje komunikat: Ta instancja nie posiada żadnych opcji konfiguracyjnych. Monday 31 March 2008 10:23:00 napisałeś(-łaś):
Jaroslaw Czarniak wrote:
Witam. W manualu lms demona wyczytalem praktycznie wszystko co potrzeba mi do szczescia. Po za jedna rzecza. Gdzie nalezy podawac cala konfiguracje poszczegolnych modulow ??? (lms/doc/html/pl/daemon-modules.html#DAEMON-DHCP) Ani lms.ini, ani lms-mgc.ini nie wydaja sie wlasciwe do tego...
za dokumentacją:
6.1.3. Konfiguracja
Całą konfigurację demona i modułów przeprowadza się przy pomocy LMS-UI w menu Konfiguracja -> Demon.
Czyli definiujesz hosta i instancje.
-- Pozdrawiam Jarosław Czarniak Jarsat s.c. Kruczkowskiego 13F 80-288, Gdańsk jczarniak (at) jarsat (dot) pl tel. 0 58 741 77 02 !DSPAM:47f0d596296021886019037!
Jaroslaw Czarniak wrote:
Aha. Aby uprzedzic ew. pytania lub sugestie.
Po kliknieciu na instancje lub wybraniu opcji "przegladaj konfiguracje" dostaje komunikat:
Ta instancja nie posiada żadnych opcji konfiguracyjnych.
ale masz link "Dodaj opcję", prawda? -- Aleksander 'A.L.E.C' Machniak http://alec.pl gg:2275252 LAN Management System Developer http://lms.org.pl !DSPAM:47f0d71e298021106414047!
Hahaha... Kurcze nie zauwazylem, ze to nie jest to samo co poziom wyzej. Dzieki wielkie dalej bedzie juz prosciej :D Monday 31 March 2008 14:20:31 napisałeś(-łaś):
Jaroslaw Czarniak wrote:
Aha. Aby uprzedzic ew. pytania lub sugestie.
Po kliknieciu na instancje lub wybraniu opcji "przegladaj konfiguracje" dostaje komunikat:
Ta instancja nie posiada żadnych opcji konfiguracyjnych.
ale masz link "Dodaj opcję", prawda?
-- Pozdrawiam Jarosław Czarniak Jarsat s.c. Kruczkowskiego 13F 80-288, Gdańsk jczarniak (at) jarsat (dot) pl tel. 0 58 741 77 02 !DSPAM:47f0df73306261886019037!
uczestnicy (2)
-
A.L.E.C -
Jaroslaw Czarniak