On Sun, Feb 27, 2005 at 10:04:29PM +0100, A.L.E.C wrote:
Co to jest to EDI to nie wiem. Ale bezpieczny podpis w .pl jest nie możliwy, ze względów czysto formalnych: nie ma przepisów wykonawczych. Sytuacja się zmieni gdy podatników rozliczających się z ZUSem zacznie obowiązywać jednak "kwalifikowany podpis elektroniczny" (aktualnie ten dla zusu wygenerowanyc Płatnikiem nie jest kwalifikowanym). Można zmienić send-invoices aby podpisywało dokumenty GPG/PGP ale wtedy kluczyk prywatny albo będzie bez hasła albo ktoś raz na jakiś czas będzie musiał wyklikać "dupa.123" i dać "wyślij". Można też postawić https:// i kazać userom sobie drukować ich własne dokumenty :p. Nazwać to EDI i sprawdzić po cichu w np Pampersach jak to działa i czy wymaga przez ZU uznania EDI. Jeśli ktoś ma >500 F/V do wysłania miesięcznie to może poskąpi parę pln na prawnika/księgowego dobrego celem popytania? kd. -- Krzysztof Drewicz Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie źródłowym?" --- Charles Addams
uczestnicy (1)
-
hunter@mimuw.edu.pl