On Sat, Apr 23, 2005 at 04:37:17PM +0200, Krzysztof Lewandowski wrote:
Nie mogę się doszukać wątku , czy było już że przdałoby się przy wybraniu rozlicz dokument , możliwość drukowania KP ? u mnie są do
Było poruszane z 5 razy już (jeśli nie więcej) chętni do posiadania KP w lms są, chętni aby to zrobić/przysponsorować -- brak.
Cały czas nie dostałem informacji ile KP będzie kosztować czy wystawicie rachunek, jak tak to ja się dokładam !!!!
Właśnie widzisz ja już o tym ze 3 razy pisałem. a) lms nie jest w żaden sposób instytucją formalną. Każdy z autorów ma jakieś tam prawa autorskie, całość jest na GPLu. b) co do ceny samo słowo kluczowe "KP" to trochę mało, trzeba się pobawić w uzgodnienie co ma być możliwe a co nie. c) już kilka razy różne osoby próbowały organizować listę 'chętnych' potem nie wiele z tego wychodziło. d) złap któregoś z developerów i dogadaj się na priv co do kwoty i formy rachunku. e) Mi się odechciało już po kilku próbach dogadywania z ludźmi/sponsorami, odstraszało ich kilka spraw: -'za drogo' -'ja nie chcę się bawić w kombinowanie faktury' -'wynik prac będzie potem dostępny dla ogółu' (który nijak się finansowo nie przyczynił do tych prac). f) jeśli ktoś ma chęci i czas się bawić w szukanie ludzi do opłacenia tej funkcjonalności i chce mu się podpisywać np umowę o dzieło z którymś z developerów a potem np fakturować to iluś chętnym do opłacenia -- droga jest otwarta, ba nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś np komercyjnie wsparcie sprzedawał trzeba tylko zaznaczyć że całość jest na licencji GPL i dać źródła lmsa. g) najwięcej doświadczeń w takich sprawach ma Alec, napisz do niego na priv i się dogadajcie. kd. -- Krzysztof Drewicz Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie źródłowym?" --- Charles Addams
uczestnicy (1)
-
hunter@mimuw.edu.pl