problem z lms-mgc lub jak wyłuskać z bazy dane i zapisać je w pliku
Witam, sytuacja taka: jeden klient ma dwa komputery w dwoch roznych taryfach (rozne predkosci) ktore oplaca. Jak zmusic lms-mgc aby poprawnie generowal uprate, upceil, downrate, downceil bo w tej chwili liczy mi sume dwoch predkosci i przy obu kompach pokazuje te same wartosci (suma jednej i drugiej taryfy). Pytanie drugie: Jesli sie nie da przy pomocy LMS-MGC tego osiagnac to pomozcie mi w napisaniu skryptu (bo ja sie w tym nie czuje dobrze) ktory by wykonywal zapytanie jak ponizej i kolejne pola wyniku umieszczal w zmiennych i za pomoca petli generowal mi odpowiedni plik. W PHP to bez problemu zrobilem, ale musi byc to plik wykonywany z poziomu konsoli... oto zapytanie: select nodes.name, nodes.mac, inet_ntoa(nodes.ipaddr) as adres_IP, nodes.access as block, tariffs.uprate, tariffs.upceil, tariffs.downrate, tariffs.downceil from nodes, tariffs, nodeassignments, assignments WHERE nodes.id=nodeassignments.nodeid AND nodeassignments.assignmentid=assignments.id and assignments.tariffid=tariffs.id group by nodes.ipaddr; takie zapytanie zwraca komputery z ich rzeczywista taryfa: +--------------+-----------------------------+--------------+-----------+----------+---------+--------------+-------------+ | name | mac | adres_IP | block | uprate | upceil | downrate | downceil | +--------------+-----------------------------+--------------+-----------+----------+---------+--------------+-------------+ | KOMP1 | 00:14:A4:03:6D:F6 | 10.1.1.14 | 1 | 8 | 96 | 8 | 256 | | KOMP2 | 00:14:A4:00:2B:E4 | 10.1.1.16 | 1 | 8 | 128 | 8 | 512 | | KOMP3 | 00:14:A4:03:FA:19 | 10.1.1.86 | 1 | 8 | 96 | 8 | 256 | +--------------+-----------------------------+--------------+-----------+----------+---------+--------------+-------------+ pozdrawiam Maciek !DSPAM:47ceb7cf222915862520361!
Maciej Kostyra pisze:
Witam,
sytuacja taka: jeden klient ma dwa komputery w dwoch roznych taryfach (rozne predkosci) ktore oplaca. Jak zmusic lms-mgc aby poprawnie generowal uprate, upceil, downrate, downceil bo w tej chwili liczy mi sume dwoch predkosci i przy obu kompach pokazuje te same wartosci (suma jednej i drugiej taryfy).
Zainteresuj sie demonem lmsd i modulem tc-new lub "chyba" tez tc-ng). Robi dokladnie to co chcesz (ma powiazania taryfa-komputer). Tylko nie podales wersji lms'a wiec nie wiem czy akurat Twoja obsluguje... -- pozdrawiam; Andrzej Banach !DSPAM:47cebe1d231151163869485!
----- Original Message ----- From: "Andrzej Banach" <lms@net-komp.net.pl> To: "lista użytkowników LMS" <lms@lists.lms.org.pl> Sent: Wednesday, March 05, 2008 4:36 PM Subject: Re: [lms] problem z lms-mgc lub jak wyłuskać z bazy dane i zapisać je w pliku Zainteresuj sie demonem lmsd i modulem tc-new lub "chyba" tez tc-ng). Robi dokladnie to co chcesz (ma powiazania taryfa-komputer). Tylko nie podales wersji lms'a wiec nie wiem czy akurat Twoja obsluguje... -- pozdrawiam; Andrzej Banach LMS w wersji najnowszej (wczoraj aktualizowalem) pozdr. !DSPAM:47cebf0e233155862520361!
Maciej Kostyra wrote:
Jesli sie nie da przy pomocy LMS-MGC tego osiagnac to pomozcie mi w napisaniu skryptu (bo ja sie w tym nie czuje dobrze) ktory by wykonywal zapytanie jak ponizej i kolejne pola wyniku umieszczal w zmiennych i za pomoca petli generowal mi odpowiedni plik. W PHP to bez problemu zrobilem, ale musi byc to plik wykonywany z poziomu konsoli... skrypty php też można uruchamiać w konsoli
-- Aleksander 'A.L.E.C' Machniak http://alec.pl gg:2275252 LAN Management System Developer http://lms.org.pl !DSPAM:47cf994490421402712270!
uczestnicy (3)
-
A.L.E.C -
Andrzej Banach -
Maciej Kostyra