Czy jest możliwość dodania chmurek w zakładce klienta, co jakie pole oznacza. Pracownica ciągle wpisuje dane nie tam gdzie trzeba.
W dniu 2012-05-08 13:49, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 13:36, Daniel Kulesza napisał(a):
Czy jest możliwość dodania chmurek w zakładce klienta, co jakie pole oznacza. Pracownica ciągle wpisuje dane nie tam gdzie trzeba.
W którym dokładnie miejscu?
Jak już mamy dodanego klienta to są ikonki. Przydało by się w tych miejscach dodać chmurki, bo np. ikonka nr konta nic nie mówi, tak samo pin itp. Generalnie to ja bym całkowicie zmienił wyświetlanie informacji o kliencie, bo teraz jest mało ergonomiczne, no ale to już za dużo zmian a ja nie programista i łatki nie zrobię. ;)
To moze narysuj? Zrob screena i zaznacz gdzie co ma byc. Tylko zrob to jasno i przejrzyscie. Jezeli masz dobry pomysl to moze sie zrobi sie... pozdrawiam Grzegorz Cichowski 08-05-2012 14:47, "Daniel Kulesza" <d.kulesza@inetgroup.pl> napisał(a):
W dniu 2012-05-08 13:49, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 13:36, Daniel Kulesza napisał(a):
Czy jest możliwość dodania chmurek w zakładce klienta, co jakie pole oznacza. Pracownica ciągle wpisuje dane nie tam gdzie trzeba.
W którym dokładnie miejscu?
Jak już mamy dodanego klienta to są ikonki. Przydało by się w tych miejscach dodać chmurki, bo np. ikonka nr konta nic nie mówi, tak samo pin itp.
Generalnie to ja bym całkowicie zmienił wyświetlanie informacji o kliencie, bo teraz jest mało ergonomiczne, no ale to już za dużo zmian a ja nie programista i łatki nie zrobię. ;) ______________________________**_________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/**mailman/listinfo/lms<http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms>
W dniu 2012-05-08 15:30, GC pisze:
To moze narysuj? Zrob screena i zaznacz gdzie co ma byc. Tylko zrob to jasno i przejrzyscie. Jezeli masz dobry pomysl to moze sie zrobi sie...
pozdrawiam Grzegorz Cichowski
08-05-2012 14:47, "Daniel Kulesza" <d.kulesza@inetgroup.pl <mailto:d.kulesza@inetgroup.pl>> napisał(a):
W dniu 2012-05-08 13:49, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 13:36, Daniel Kulesza napisał(a):
Czy jest możliwość dodania chmurek w zakładce klienta, co jakie pole oznacza. Pracownica ciągle wpisuje dane nie tam gdzie trzeba.
W którym dokładnie miejscu?
Jak już mamy dodanego klienta to są ikonki. Przydało by się w tych miejscach dodać chmurki, bo np. ikonka nr konta nic nie mówi, tak samo pin itp.
Generalnie to ja bym całkowicie zmienił wyświetlanie informacji o kliencie, bo teraz jest mało ergonomiczne, no ale to już za dużo zmian a ja nie programista i łatki nie zrobię. ;) _______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl <mailto:lms@lists.lms.org.pl> http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
_______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
Ok. tak zrobię, narysuję i wkleję screena. Tylko troszkę to zajmie ;)
No to zacznijmy od klawiszy szybkiego dostępu (ikonki znalazłem na szybko więc to jest kwestia do dopracowania). Przyciski powinny robi jakiś efekt przy wciskaniu no i po najechaniu ukazywać się chmurki informacyjne. od lewej 1. Lista klientów 2. Lista komputerów 3. Lista faktur 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów 6. Historia operacji finansowych Powyższe jest w osobnym "bloku list" 7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer 9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument Powyższe jest w osobnym "bloku nowe". Dotyczą "globalnych" rzeczy (czyli faktura ale jeszcze bez klienta, kp to samo, komputer też). Wszystko tak jak się klika po lewej na nowe. I tak jeszcze można dodać najczęściej używane rzeczy jak helpdesk itp. Co o tym sądzicie ? Jak takie coś będzie ok.. to zabiorę się za rysowanie dalej ;)
W dniu 2012-05-08 15:44, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 15:42, Daniel Kulesza napisał(a):
Ok. tak zrobię, narysuję i wkleję screena. Tylko troszkę to zajmie ;)
Może przy okazji GIMP-a 2.8 uda Ci się przetestować ;-)
http://vlep.pl/6ivox3.jpg No to zacznijmy od klawiszy szybkiego dostępu (ikonki znalazłem na szybko więc to jest kwestia do dopracowania). Przyciski powinny robi jakiś efekt przy wciskaniu no i po najechaniu ukazywać się chmurki informacyjne. od lewej 1. Lista klientów 2. Lista komputerów 3. Lista faktur 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów 6. Historia operacji finansowych Powyższe jest w osobnym "bloku list" 7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer 9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument Powyższe jest w osobnym "bloku nowe". Dotyczą "globalnych" rzeczy (czyli faktura ale jeszcze bez klienta, kp to samo, komputer też). Wszystko tak jak się klika po lewej na nowe. I tak jeszcze można dodać najczęściej używane rzeczy jak helpdesk itp. Co o tym sądzicie ? Jak takie coś będzie ok.. to zabiorę się za rysowanie dalej
W dniu 2012-05-08 20:15, Daniel Kulesza pisze:
W dniu 2012-05-08 15:44, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 15:42, Daniel Kulesza napisał(a):
Ok. tak zrobię, narysuję i wkleję screena. Tylko troszkę to zajmie ;)
Może przy okazji GIMP-a 2.8 uda Ci się przetestować ;-)
No to zacznijmy od klawiszy szybkiego dostępu (ikonki znalazłem na szybko więc to jest kwestia do dopracowania). Przyciski powinny robi jakiś efekt przy wciskaniu no i po najechaniu ukazywać się chmurki informacyjne.
od lewej
1. Lista klientów 2. Lista komputerów 3. Lista faktur 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów 6. Historia operacji finansowych Powyższe jest w osobnym "bloku list"
7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer 9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument najlepiej by było jakby system sam sobie sprawdzał co jaki użytkownik klika najczęściej i to by się pojawiało na pasku szybkiego uruchamiania ;)
-- Michał
W dniu 2012-05-08 20:15, Daniel Kulesza pisze:
W dniu 2012-05-08 15:44, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 15:42, Daniel Kulesza napisał(a):
Ok. tak zrobię, narysuję i wkleję screena. Tylko troszkę to zajmie ;)
Może przy okazji GIMP-a 2.8 uda Ci się przetestować ;-)
No to zacznijmy od klawiszy szybkiego dostępu (ikonki znalazłem na szybko więc to jest kwestia do dopracowania). Przyciski powinny robi jakiś efekt przy wciskaniu no i po najechaniu ukazywać się chmurki informacyjne.
od lewej
1. Lista klientów 2. Lista komputerów 3. Lista faktur 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów 6. Historia operacji finansowych Powyższe jest w osobnym "bloku list"
7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer 9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument
Powyższe jest w osobnym "bloku nowe". Dotyczą "globalnych" rzeczy (czyli faktura ale jeszcze bez klienta, kp to samo, komputer też). Wszystko tak jak się klika po lewej na nowe.
I tak jeszcze można dodać najczęściej używane rzeczy jak helpdesk itp.
Co o tym sądzicie ?
Jak takie coś będzie ok.. to zabiorę się za rysowanie dalej
Co jak co Danielu, ale ja Ciebie w ogole nie zrozumialem gdzie Ty jakie ikonki chcesz :( pozdrawiam -- Andrzej Banach net-komp.net.pl
W dniu 2012-05-08 23:46, Andrzej Banach pisze:
W dniu 2012-05-08 20:15, Daniel Kulesza pisze:
W dniu 2012-05-08 15:44, Tomasz Chiliński pisze:
W dniu 08.05.2012 15:42, Daniel Kulesza napisał(a):
Ok. tak zrobię, narysuję i wkleję screena. Tylko troszkę to zajmie ;)
Może przy okazji GIMP-a 2.8 uda Ci się przetestować ;-)
No to zacznijmy od klawiszy szybkiego dostępu (ikonki znalazłem na szybko więc to jest kwestia do dopracowania). Przyciski powinny robi jakiś efekt przy wciskaniu no i po najechaniu ukazywać się chmurki informacyjne.
od lewej
1. Lista klientów 2. Lista komputerów 3. Lista faktur 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów 6. Historia operacji finansowych Powyższe jest w osobnym "bloku list"
7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer 9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument
Powyższe jest w osobnym "bloku nowe". Dotyczą "globalnych" rzeczy (czyli faktura ale jeszcze bez klienta, kp to samo, komputer też). Wszystko tak jak się klika po lewej na nowe.
I tak jeszcze można dodać najczęściej używane rzeczy jak helpdesk itp.
Co o tym sądzicie ?
Jak takie coś będzie ok.. to zabiorę się za rysowanie dalej
Co jak co Danielu, ale ja Ciebie w ogole nie zrozumialem gdzie Ty jakie ikonki chcesz :(
pozdrawiam Wkleiłem link do screena. ikonki znajdują się na samej górze nad miejscem do szukania klientów, mają uprościć to co teraz klika się z lewego menu. Zaproponowałem, żeby się odnosiły do najczęściej używanych miejsc
W dniu 2012-05-09 07:18, Daniel Kulesza pisze: Witajcie Z opcji które najczęściej używam to:
http://vlep.pl/6ivox3.jpg Ja bym to widział w postaci o połowę mniejszych ikonek obok czterech szukajek po prawej stronie w górnej części menu bo tak marnujesz miejsce.
1. Lista klientów ale z filtrem ostatnich 20 2. Lista komputerów również z filtrem ostatnich 20 3. Lista faktur również z takim samym filtrem ;] 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów i tutaj znów ten filtr
Powyższe jest w osobnym "bloku list"
7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer
9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument
Te 3 opcje uważam bez sensu bo i tak w głębi trzeba potem wybrać klienta. Ja wyszukuje najpierw klienta potem w widoku klienta odpowiednią opcję. Natomiast w widoku klienta moim zdaniem brakuje "raportu wierzytelności klienta" To jest rzecz którą się bardzo często wystawia ;) Tak żeby było klik...ctrl + p i enter ;] Dodatkowo te opcje mogły by być konfigurowalne z phpui tak żeby nie narzucać sztywnych reguł. Pozdrawiam Serdecznie -- Jarosław 'YArii' Kłopotek mob +48 607 893 111 GG:1336231 INTERDUO s.c. ul. Lubelska 36B/40 21-100 Lubartów tel 81 477 54 54
W dniu 2012-05-09 11:21, Jarosław Kłopotek pisze:
W dniu 2012-05-09 07:18, Daniel Kulesza pisze:
Witajcie
Z opcji które najczęściej używam to:
http://vlep.pl/6ivox3.jpg Ja bym to widział w postaci o połowę mniejszych ikonek obok czterech szukajek po prawej stronie w górnej części menu bo tak marnujesz miejsce.
1. Lista klientów ale z filtrem ostatnich 20 2. Lista komputerów również z filtrem ostatnich 20 3. Lista faktur również z takim samym filtrem ;] 4. Rejestr kasowy (po naciśnięciu wyświetla się domyślny rejestr, a nie lista rejestrów) 5. Lista dokumentów i tutaj znów ten filtr
Powyższe jest w osobnym "bloku list"
7. Nowy Klient 8. Nowy Komputer
9. Nowa Faktura 10. Nowe KP 11. Nowy dokument
Te 3 opcje uważam bez sensu bo i tak w głębi trzeba potem wybrać klienta. Ja wyszukuje najpierw klienta potem w widoku klienta odpowiednią opcję.
Natomiast w widoku klienta moim zdaniem brakuje "raportu wierzytelności klienta" To jest rzecz którą się bardzo często wystawia ;) Tak żeby było klik...ctrl + p i enter ;]
Dodatkowo te opcje mogły by być konfigurowalne z phpui tak żeby nie narzucać sztywnych reguł.
Pozdrawiam Serdecznie
Wielkość ikon to już sprawa jakiejś tam estetyki. Ja tam ślepy jestem i mi akurat taka wielkość by odpowiadała. Można też dodać na ikonkach opis do czego prowadzą. To co pisałem odnośnie faktur i KP to tylko wyciągnięcie tego co jest w menu na lewej. Wiem, że trzeba wybierać klienta itd. Niemniej moim zamysłem jest dodanie podobnych ikonek już w karcie klienta (narysuję to później) i wtedy tam będzie można dać najczęściej robione rzeczy. U mnie to jest wystawienie KP, wystawienie Faktury i wprowadzenie płatności. Jeżeli można by konfigurować te ikonki to było by super, bo każdy by sobie wrzucił tam co chce. Mi chodzi tylko o skrócenie czasu, bo teraz trzeba kliknąć z lewej, rozwinąć menu poszukać to czego chcemy kliknąć jeszcze raz i dopiero mamy co chcemy.
uczestnicy (6)
-
Andrzej Banach -
Daniel Kulesza -
GC -
Jarosław Kłopotek -
Michal -
Tomasz Chiliński