Witam! chce zamienić swoj system na LMS'a ale mam pare pytań, i prosze kogos kto używa lms o odpowiedzi 1. czy mozna miec klienta bezplatnego ? 2. czy mozna wpisac okres umowy? dla mnie to wazne bo mamy umowy na 12, 24, 36 mies i bezterminowe, po okresie umowy na czas określony klient przechodzi na umowe na czas nieokreslony i ma inny cennik, jesli tego nie ma to sie pogubie w tym kiedy sie komu konczy umowa itd. 3. co oznacza przy tworzeniu zobowiązania lista komputertów ? u mnie w systemie zobowiązania generowane sa na podstawie klientow, a nie komputerów, a tutaj widze ze musze wybrac komputery, o co biega? 4. jak tworze zobowiazanie i wpisuje okres np do konca stycznia 2009 to przypomni mi przed 1 lutym 2009 ze mam kolesie ktory nie otrzyma w lutym faktury mimo ze dalej ma net? zobowiazanie sie skoczylo, fv generowane sa automatycznie, co teraz ? 5. Osprzet sieciowy jak to wygląda w przypadku MT ? 6. numeracja faktur , u mnie było XX/miesiac/rok np. 999/02/2008 da sie tak ? 7. rozliczenia masowe Bank Zachodni WBK działa ? 8. tworzenie dekretów dla zewnętrznego programu księgowego, będą jakieś problemy ? to tyle na razie michal !DSPAM:47af04b4207765156419305!
Michał Brzemia wrote:
Witam! chce zamienić swoj system na LMS'a ale mam pare pytań, i prosze kogos kto używa lms o odpowiedzi
1. czy mozna miec klienta bezplatnego ?
tak, taryfa na 0 zł
2. czy mozna wpisac okres umowy? dla mnie to wazne bo mamy umowy na 12, 24, 36 mies i bezterminowe, po okresie umowy na czas określony klient przechodzi na umowe na czas nieokreslony i ma inny cennik, jesli tego nie ma to sie pogubie w tym kiedy sie komu konczy umowa itd.
można
3. co oznacza przy tworzeniu zobowiązania lista komputertów ? u mnie w systemie zobowiązania generowane sa na podstawie klientow, a nie komputerów, a tutaj widze ze musze wybrac komputery, o co biega?
nie musisz, ale przydaje się gdy klient ma dwa komputery i do każdego inna taryfa
4. jak tworze zobowiazanie i wpisuje okres np do konca stycznia 2009 to przypomni mi przed 1 lutym 2009 ze mam kolesie ktory nie otrzyma w lutym faktury mimo ze dalej ma net? zobowiazanie sie skoczylo, fv generowane sa automatycznie, co teraz ?
nie przypomni, ale może odciąć klienta który nie ma zobowiązania aktualnego
5. Osprzet sieciowy jak to wygląda w przypadku MT ?
tak jak i w przypadku innych sprzętów ;)
6. numeracja faktur , u mnie było XX/miesiac/rok np. 999/02/2008 da sie tak ?
tak, Konfiguracja -> Plany numeracyjne
7. rozliczenia masowe Bank Zachodni WBK działa ?
płatności masowe są, ale nie wiem jak to wygląda w BZWBK
8. tworzenie dekretów dla zewnętrznego programu księgowego, będą jakieś problemy ?
jest export, ale pewnie będą problemy ;) -- Aleksander 'A.L.E.C' Machniak http://alec.pl gg:2275252 LAN Management System Developer http://lms.alec.pl !DSPAM:47af06d5209941886019037!
A.L.E.C pisze:
Michał Brzemia wrote:
Witam! chce zamienić swoj system na LMS'a ale mam pare pytań, i prosze kogos kto używa lms o odpowiedzi
1. czy mozna miec klienta bezplatnego ?
tak, taryfa na 0 zł
Dla taryfy 0zł nie będą wystawiane FV ?
2. czy mozna wpisac okres umowy? dla mnie to wazne bo mamy umowy na 12, 24, 36 mies i bezterminowe, po okresie umowy na czas określony klient przechodzi na umowe na czas nieokreslony i ma inny cennik, jesli tego nie ma to sie pogubie w tym kiedy sie komu konczy umowa itd.
można
gdzie tego szukac? w klientach?
3. co oznacza przy tworzeniu zobowiązania lista komputertów ? u mnie w systemie zobowiązania generowane sa na podstawie klientow, a nie komputerów, a tutaj widze ze musze wybrac komputery, o co biega?
nie musisz, ale przydaje się gdy klient ma dwa komputery i do każdego inna taryfa
ok, załapałem o co chodzi.
4. jak tworze zobowiazanie i wpisuje okres np do konca stycznia 2009 to przypomni mi przed 1 lutym 2009 ze mam kolesie ktory nie otrzyma w lutym faktury mimo ze dalej ma net? zobowiazanie sie skoczylo, fv generowane sa automatycznie, co teraz ?
nie przypomni, ale może odciąć klienta który nie ma zobowiązania aktualnego
czyli najprościej na koniec każdego miesiąca wyszukiwać w bazie klientów bez taryf?
5. Osprzet sieciowy jak to wygląda w przypadku MT ?
tak jak i w przypadku innych sprzętów ;)
loginny i hasła pppoe tez?
6. numeracja faktur , u mnie było XX/miesiac/rok np. 999/02/2008 da sie tak ?
tak, Konfiguracja -> Plany numeracyjne
to super
7. rozliczenia masowe Bank Zachodni WBK działa ?
płatności masowe są, ale nie wiem jak to wygląda w BZWBK
podobno działa świetnie. tak sie dowiedziałem
8. tworzenie dekretów dla zewnętrznego programu księgowego, będą jakieś problemy ?
jest export, ale pewnie będą problemy ;)
a są juz jakies gotowe moduły do konkretnych programów? jeszcze raz dzięki PS. 1 pytanie na koniec jak to wdrożyć zeby nie mieć problemów z przejściem ze starego na nowe, nie moge mieć miesiąc przestoju ;) !DSPAM:47af386c252361250119904!
Michał Brzemia pisze:
tak, taryfa na 0 zł
Dla taryfy 0zł nie będą wystawiane FV ?
Co do samych faktur, to przy tworzeniu zobowiązania możesz dokonać wyboru (jeśli nie wybierzesz opcji "z fakturą", to będą się generować zobowiązania bez faktur).
2. czy mozna wpisac okres umowy?
można
gdzie tego szukac? w klientach?
To zależy, w jakim celu - -np w dokumentach klienta - jeśli chodzi ci o samą umowę -bardziej użyteczne są daty obowiązywania zobowiązań Co do samego wdrożenia - ciężko powiedzieć - wszystko zależy od tego, jak bardzo obecny system jest zintegrowany z siecią... pozdro !DSPAM:47af41ad259801804284693!
Michał Brzemia pisze:
A.L.E.C pisze:
Michał Brzemia wrote:
Witam! chce zamienić swoj system na LMS'a ale mam pare pytań, i prosze kogos kto używa lms o odpowiedzi
1. czy mozna miec klienta bezplatnego ?
tak, taryfa na 0 zł
Dla taryfy 0zł nie będą wystawiane FV ?
taryfa na dowolną kwotę a przy taryfie jest opcja do wyboru - wystawiaj fakturę (trochę to inaczej się nazywa ale sen jest ten sam). Będziesz miał obciążenia w lms-ie ale nie będzie faktur, no chyba, że ustawisz taryfę na 0,00 pln. W praktyce zalecam ustawić jakąkolwiek kwotę np. 1 pln/ rok aby się skarbówka nie czepiała i nie naliczała VAT-ów od darmowego net-a.
2. czy mozna wpisac okres umowy? dla mnie to wazne bo mamy umowy na 12, 24, 36 mies i bezterminowe, po okresie umowy na czas określony klient przechodzi na umowe na czas nieokreslony i ma inny cennik, jesli tego nie ma to sie pogubie w tym kiedy sie komu konczy umowa itd.
można
gdzie tego szukac? w klientach?
nigdzie tego w lms-ie nie ma (przynajmniej ja tego nie znalazłem - my mamy zewnętrzny system do takich rzeczy.
3. co oznacza przy tworzeniu zobowiązania lista komputertów ? u mnie w systemie zobowiązania generowane sa na podstawie klientow, a nie komputerów, a tutaj widze ze musze wybrac komputery, o co biega?
nie musisz, ale przydaje się gdy klient ma dwa komputery i do każdego inna taryfa
ok, załapałem o co chodzi.
4. jak tworze zobowiazanie i wpisuje okres np do konca stycznia 2009 to przypomni mi przed 1 lutym 2009 ze mam kolesie ktory nie otrzyma w lutym faktury mimo ze dalej ma net? zobowiazanie sie skoczylo, fv generowane sa automatycznie, co teraz ?
nie przypomni, ale może odciąć klienta który nie ma zobowiązania aktualnego
czyli najprościej na koniec każdego miesiąca wyszukiwać w bazie klientów bez taryf?
5. Osprzet sieciowy jak to wygląda w przypadku MT ?
tak jak i w przypadku innych sprzętów ;)
loginny i hasła pppoe tez?
6. numeracja faktur , u mnie było XX/miesiac/rok np. 999/02/2008 da sie tak ?
tak, Konfiguracja -> Plany numeracyjne
to super
7. rozliczenia masowe Bank Zachodni WBK działa ?
płatności masowe są, ale nie wiem jak to wygląda w BZWBK
podobno działa świetnie. tak sie dowiedziałem
lms potrafi dla każdego klienta generować osobno konto bankowe - potrzebne przy masowych wpłatach. Reszta ręcznie lub sam sobie dopiszesz. No chyba, że ktoś zrobił dla tego banku i się podzieli (podobno ktoś to zrobił)
8. tworzenie dekretów dla zewnętrznego programu księgowego, będą jakieś problemy ?
jest export, ale pewnie będą problemy ;)
a są juz jakies gotowe moduły do konkretnych programów?
jest tu (na liście) dyskusja odnośnie SubiektaGT i innych z jego rodziny (poszukaj w historii). Polecam jednak uzgodnić z księgowym aby księgować tylko raport miesięczny (zestawienie wystawionych faktur /sprzedaży bezrachunkowej) zamiast wszystkich faktur - oszczędność czasu i pieniędzy
jeszcze raz dzięki
PS. 1 pytanie na koniec jak to wdrożyć zeby nie mieć problemów z przejściem ze starego na nowe, nie moge mieć miesiąc przestoju ;)
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Za mało danych... :) Musisz zrobić jakiś import danych do lms-a a czego się nie da to ręcznie.
_______________________________________________ lms mailing list lms@lists.lms.org.pl http://lists.lms.org.pl/mailman/listinfo/lms
-- pozdrowienia jpk ---------- !DSPAM:47af43d4262171068017541!
uczestnicy (4)
-
A.L.E.C -
Dawid Widyna -
jpk -
Michał Brzemia