On 21.11.2011 14:58, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-15 19:04, Tomasz Chiliński pisze:
On 15.11.2011 19:54, Szymon Kajewski wrote:
W dniu 2011-11-15 10:13, Jaroslaw Dziubek pisze:
Kawal dobrej roboty z tą mapa. Mam pare uwag:
Drobna poprawka - w przypadku edycji lokacji komputera zapis do bazy zamieniał miejscami szerokośc i długośc geograficzną.
Jednak tego też nie commitnąłem. Zaraz wszystko wrzucę do CVS z nowymi błędami ;-)
Dzis tak mnie naszlo by przetestowac co tam wymysliliscie z ta mapa w lms'ie wiec zassalem aktualne wersje z cvs. Teraz glupie pytanie - jak odpalic te mape? Widze przy tworzeniu/edycji urzadzenia komputera przyciski z wyborem wspolrzednych i ladna mapka tam sie wyswietla. Wiec wszystko gra. Jak teraz wywolac glowna mape by obejrzec dzielo? - ta z poziomu urzedzen/mapa sieci wyswietla stary styl (czy to flashowa przez ming czy zwykla przez gd). Z gory thx za naprowadzenie laika :)
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
pozdrawiam
-- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
Dzis tak mnie naszlo by przetestowac co tam wymysliliscie z ta mapa w lms'ie wiec zassalem aktualne wersje z cvs. Teraz glupie pytanie - jak odpalic te mape? Widze przy tworzeniu/edycji urzadzenia komputera przyciski z wyborem wspolrzednych i ladna mapka tam sie wyswietla. Wiec wszystko gra. Jak teraz wywolac glowna mape by obejrzec dzielo? - ta z poziomu urzedzen/mapa sieci wyswietla stary styl (czy to flashowa przez ming czy zwykla przez gd). Z gory thx za naprowadzenie laika :)
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje". pozdrawiam -- Andrzej Banach net-komp.net.pl
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
pozdrawiam
-- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
W dniu 2011-11-21 14:36, Tomasz Chiliński pisze:
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
Tak zrobilem, ale w powyzszym chodzilo mi o inne opcje, ktore sa w tej chwili niewidoczne, a moga ulatwic zycie. W dokumentacji nie ma o nich mowy, a jakby dokopal sie do tych, ktore sa importowane przy pierwszym uruchomieniu lms'a to juz by byl jakis poglad. Skad importowane sa te opcje? Ps. mapka profi, az banan na twarzy sie robi :) Kawal dobrej robotki. pozdrawiam -- Andrzej Banach net-komp.net.pl
Dnia 21-11-2011 o 14:36:37 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
pozdrawiam
a czy d rade zrobic taki czar by urzadzenia i komputery na mapie pojawialy sie po wpisaniu lokalizacji teryt poprostu prubowal pobrac z may ta lokalizacje -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
On 25.11.2011 12:26, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 21-11-2011 o 14:36:37 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
pozdrawiam
a czy d rade zrobic taki czar by urzadzenia i komputery na mapie pojawialy sie po wpisaniu lokalizacji teryt poprostu prubowal pobrac z may ta lokalizacje
Czy baza Teryt ma jakieś powiązanie ze współrzędnymi geograficznymi? Jeśli ma to można będzie to dorobić. Póki co mam przygotowaną do włączenia modyfikację, która pozwoli z karty urządzeń/komputerów przenosić się na mapę tak, żeby była ona wycentrowana wokół wskazanego urządzenia/komputera z powiększeniem mapy takim jak ostatnio używane. -- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
Dnia 25-11-2011 o 11:51:25 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 25.11.2011 12:26, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 21-11-2011 o 14:36:37 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
pozdrawiam
a czy d rade zrobic taki czar by urzadzenia i komputery na mapie pojawialy sie po wpisaniu lokalizacji teryt poprostu prubowal pobrac z may ta lokalizacje
Czy baza Teryt ma jakieś powiązanie ze współrzędnymi geograficznymi? Jeśli ma to można będzie to dorobić. Póki co mam przygotowaną do włączenia modyfikację, która pozwoli z karty urządzeń/komputerów przenosić się na mapę tak, żeby była ona wycentrowana wokół wskazanego urządzenia/komputera z powiększeniem mapy takim jak ostatnio używane.
z tego co wiem to nie ma natomiast wiekszosc serwisow obsluguje wyszukiwanie adresow na mapie i mysle ze w oparciu o ta funkcje mozna by jakos wukozystac -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
On 25.11.2011 20:11, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 25-11-2011 o 11:51:25 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
Czy baza Teryt ma jakieś powiązanie ze współrzędnymi geograficznymi? Jeśli ma to można będzie to dorobić. Póki co mam przygotowaną do włączenia modyfikację, która pozwoli z karty urządzeń/komputerów przenosić się na mapę tak, żeby była ona wycentrowana wokół wskazanego urządzenia/komputera z powiększeniem mapy takim jak ostatnio używane.
z tego co wiem to nie ma natomiast wiekszosc serwisow obsluguje wyszukiwanie adresow na mapie i mysle ze w oparciu o ta funkcje mozna by jakos wukozystac
Nie ma tak lekko - LMS korzysta z OpenLayers i przy okazji dzięki temu jesteśmy niezależni od kluczy API dostawców map, np. Google Maps. W związku z tym wyszukiwanie nie może odbywać się na poziomie mapy, lecz poprzez bibliotekę OpenLayers. Ktoś już próbował integrować z terytem współrzędne geograficzne, ale czy ostatecznie to się udało - nie wiem. Szkoda, że polscy urzędnicy od razu nie pomyśleli, żeby w tej swojej źle skonstruowanej bazie teryt zawrzeć współrzędne geograficzne! -- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
W dniu 2011-11-25 19:35, Tomasz Chiliński pisze:
Szkoda, że polscy urzędnicy od razu nie pomyśleli, żeby w tej swojej źle skonstruowanej bazie teryt zawrzeć współrzędne geograficzne!
Od razu wprawdzie nie pomyśleli, ale coś się wreszcie ruszyło: http://www.gugik.gov.pl/projekty/teryt2 -- JamesB0T Wstrząśnięty - Nie zmieszany
Dnia 25-11-2011 o 19:11:19 Jan Łukasz Ciećko <jlc@o2.pl> napisał(a):
Dnia 25-11-2011 o 11:51:25 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 25.11.2011 12:26, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 21-11-2011 o 14:36:37 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 21.11.2011 15:33, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 14:07, Tomasz Chiliński pisze:
phpui->map_type=openlayers Nie chciało się mi się jeszcze w dokumentacji dopisać tego typu ustawienia ;-)
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Dodaj po prostu nowe ustawienie konfiguracyjne w LMS w menu "Konfiguracja"->"Interfejs użytkownika"->"Dodaj opcję"
pozdrawiam
a czy d rade zrobic taki czar by urzadzenia i komputery na mapie pojawialy sie po wpisaniu lokalizacji teryt poprostu prubowal pobrac z may ta lokalizacje
Czy baza Teryt ma jakieś powiązanie ze współrzędnymi geograficznymi? Jeśli ma to można będzie to dorobić. Póki co mam przygotowaną do włączenia modyfikację, która pozwoli z karty urządzeń/komputerów przenosić się na mapę tak, żeby była ona wycentrowana wokół wskazanego urządzenia/komputera z powiększeniem mapy takim jak ostatnio używane.
z tego co wiem to nie ma natomiast wiekszosc serwisow obsluguje wyszukiwanie adresow na mapie i mysle ze w oparciu o ta funkcje mozna by jakos wykozystac
Wystąpiły błędy w obsłudze bazy danych! Zapytanie: SELECT n.id AS nodeid, netdev, linktype AS type FROM nodes n WHERE netdev > 0 AND ownerid > 0 AND n.id IN (476) AND netdev IN () Błąd: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 2 pojawil mi sie taki czar co to moze byc -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
On 25.11.2011 22:31, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Wystąpiły błędy w obsłudze bazy danych! Zapytanie: SELECT n.id AS nodeid, netdev, linktype AS type FROM nodes n WHERE netdev > 0 AND ownerid > 0 AND n.id IN (476) AND netdev IN () Błąd: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 2 pojawil mi sie taki czar co to moze byc
Wersja LMS sprzed chwili? Zawsze zaczynaj od aktualizacji do wersji bieżącej CVS, żeby sprawdzić czy nie ma już błędu. -- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip= json_encode doinstalowane do apache co z tym mozna zrobic -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
On 25.11.2011 22:55, Jan Łukasz Ciećko wrote:
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip=
json_encode doinstalowane do apache
Czy rzeczywiście? Przecież komunikat mówi wyraźnie, że funkcja json_encode() nie jest zdefiniowana. Może masz php-json doistalowany ale nie uaktywniony w konfiguracji PHP?
co z tym mozna zrobic
-- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
On Fri, 25 Nov 2011 21:55:08 +0100, Jan Łukasz Ciećko wrote:
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip=
json_encode doinstalowane do apache
co z tym mozna zrobic
Przekompilować PHP z --enable-json czy jakoś tak. -- Pozdrawiam Sarenka
Dnia 25-11-2011 o 22:00:43 Sarenka <sarenka@mojasiec.com> napisał(a):
On Fri, 25 Nov 2011 21:55:08 +0100, Jan Łukasz Ciećko wrote:
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip=
json_encode doinstalowane do apache
co z tym mozna zrobic
Przekompilować PHP z --enable-json czy jakoś tak.
fakt nie byl aktywny a teraz 2 pytanie prosba o mala dokumentacje do sekcji ping_helper w phpui -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
On 28.11.2011 23:54, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 25-11-2011 o 22:00:43 Sarenka <sarenka@mojasiec.com> napisał(a):
On Fri, 25 Nov 2011 21:55:08 +0100, Jan Łukasz Ciećko wrote:
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip=
json_encode doinstalowane do apache
co z tym mozna zrobic
Przekompilować PHP z --enable-json czy jakoś tak.
fakt nie byl aktywny a teraz 2 pytanie prosba o mala dokumentacje do sekcji
ping_helper w phpui
Od razu do dwóch opcji związanych z mapą: phpui->ping_helper: powinno wskazywać polecenie, które generuje wyjście zgodne z wyjściem generowanym przez zwykły ping. Najprostszy sposób to: sudo ping -i 0.1 -c 10 -w 1.0 %i (%i jest zastępowane przez adres IP, który próbujemy pingować) W efekcie będziemy mieli co 1 sekundę wykonywane 10 pingów, a wyjście będzie odpowiednio analizowane przez LMS. Opis znajduje się również w BTS-ie LMS-a: http://bts.lms.org.pl/view.php?id=662 phpui->netdevmaprefresh_helper: polecenie, które wyświetla listę aktywnych adresów IP (po jednym adresie w wierszu). Używane przy odświeżaniu stanu sieci na żądanie (trzeci przycisk od lewej spośród przycisków narzędziowych na mapie). -- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
Dnia 28-11-2011 o 23:16:25 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com> napisał(a):
On 28.11.2011 23:54, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Dnia 25-11-2011 o 22:00:43 Sarenka <sarenka@mojasiec.com> napisał(a):
On Fri, 25 Nov 2011 21:55:08 +0100, Jan Łukasz Ciećko wrote:
PHP Fatal error: Call to undefined function json_encode() in /usr/share/lms/modules/ping.php on line 76, referer: http://lms.comax.net.pl/?m=ping&p=main&ip=
json_encode doinstalowane do apache
co z tym mozna zrobic
Przekompilować PHP z --enable-json czy jakoś tak.
fakt nie byl aktywny a teraz 2 pytanie prosba o mala dokumentacje do sekcji
ping_helper w phpui
Od razu do dwóch opcji związanych z mapą: phpui->ping_helper: powinno wskazywać polecenie, które generuje wyjście zgodne z wyjściem generowanym przez zwykły ping. Najprostszy sposób to: sudo ping -i 0.1 -c 10 -w 1.0 %i (%i jest zastępowane przez adres IP, który próbujemy pingować) W efekcie będziemy mieli co 1 sekundę wykonywane 10 pingów, a wyjście będzie odpowiednio analizowane przez LMS. Opis znajduje się również w BTS-ie LMS-a: http://bts.lms.org.pl/view.php?id=662
phpui->netdevmaprefresh_helper: polecenie, które wyświetla listę aktywnych adresów IP (po jednym adresie w wierszu). Używane przy odświeżaniu stanu sieci na żądanie (trzeci przycisk od lewej spośród przycisków narzędziowych na mapie).
jak to ustawic dla arpinga zwlaszcza ze tam potrzeba podac interfejs z lms jesli maszyna ma kilka interfejsow lan wymaga to pobranie odpowiedniej zmiennej -- Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/
wpisz interfejs w dane sieci, a potem przy arpingu pobierz i wstaw zmienna zamiast interfejsu. ----- Oryginalna wiadomość -----
Od: "Jan Łukasz Ciećko" <jlc@o2.pl> Do: lms@lists.lms.org.pl Wysłane: poniedziałek, 28 listopad 2011 23:22:27 Temat: Re: [lms] Mapa :)
Dnia 28-11-2011 o 23:16:25 Tomasz Chiliński <tomasz.chilinski@chilan.com>
jak to ustawic dla arpinga zwlaszcza ze tam potrzeba podac interfejs z lms jesli maszyna ma kilka interfejsow lan wymaga to pobranie odpowiedniej zmiennej
-- Pozdrawiam Jarosław Czarniak Jarsat s.c. Kruczkowskiego 25, 80-288, Gdańsk jczarniak (at) jarsat (dot) pl tel. 0 58 736 50 01 NIP 583-25-65-608, REGON 191681902
On 29.11.2011 00:22, Jan Łukasz Ciećko wrote:
Od razu do dwóch opcji związanych z mapą: phpui->ping_helper: powinno wskazywać polecenie, które generuje wyjście zgodne z wyjściem generowanym przez zwykły ping. Najprostszy sposób to: sudo ping -i 0.1 -c 10 -w 1.0 %i (%i jest zastępowane przez adres IP, który próbujemy pingować) W efekcie będziemy mieli co 1 sekundę wykonywane 10 pingów, a wyjście będzie odpowiednio analizowane przez LMS. Opis znajduje się również w BTS-ie LMS-a: http://bts.lms.org.pl/view.php?id=662
phpui->netdevmaprefresh_helper: polecenie, które wyświetla listę aktywnych adresów IP (po jednym adresie w wierszu). Używane przy odświeżaniu stanu sieci na żądanie (trzeci przycisk od lewej spośród przycisków narzędziowych na mapie).
jak to ustawic dla arpinga zwlaszcza ze tam potrzeba podac interfejs z lms jesli maszyna ma kilka interfejsow lan wymaga to pobranie odpowiedniej zmiennej
O takiej możliwości jeszcze nie ma, ale będzie. Dodam dodatkową substytucję z nazwą interfejsu z LMS. Wystarczy? -- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
Dnia 21 listopada 2011 14:33 Andrzej Banach <lms@net-komp.net.pl> napisał(a):
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Nie wiem czy o to chodzilo ale: 1/ plik skad importowane sa opcje konfiguracyjne do UI to .../lms/lib/config.php 2/ wpisanie w pasku adresu: .../lms/?m=configload zaladuje ponownie wszystkie opcje aktualnie dostepne w config.php bez utraty tych ktore juz masz tak to wyglada u mnie, u Ciebie powinno byc tak samo. pozdrawiam Tomasz
W dniu 2011-11-21 20:44, tdabek@go2.pl pisze:
Dnia 21 listopada 2011 14:33 Andrzej Banach<lms@net-komp.net.pl> napisał(a):
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Nie wiem czy o to chodzilo ale:
1/ plik skad importowane sa opcje konfiguracyjne do UI to .../lms/lib/config.php
2/ wpisanie w pasku adresu: .../lms/?m=configload zaladuje ponownie wszystkie opcje aktualnie dostepne w config.php bez utraty tych ktore juz masz
tak to wyglada u mnie, u Ciebie powinno byc tak samo.
Thx. Dokladnie o to chodzilo i przydaloby sie to dopisac do dokumentacji. pozdrawiam -- Andrzej Banach net-komp.net.pl
On 21.11.2011 21:48, Andrzej Banach wrote:
W dniu 2011-11-21 20:44, tdabek@go2.pl pisze:
Dnia 21 listopada 2011 14:33 Andrzej Banach<lms@net-komp.net.pl> napisał(a):
No tak - tak jak czlowiek myslal ze to cos z map_type bedzie, ale mimo zassania na nowo "opcji konfiguracyjnych" opcja map_type wogole sie nie dodaje do phpui. Wogole gdzie te dane z konfiguracji phpui sa przechowywane? - bo szukalem w bazie, plikach i nie moge tego znalezc, a juz nie chce na nowo wrzucac lms'a by rozplarowac link "zaimportuj konfiguracje".
Nie wiem czy o to chodzilo ale:
1/ plik skad importowane sa opcje konfiguracyjne do UI to .../lms/lib/config.php
2/ wpisanie w pasku adresu: .../lms/?m=configload zaladuje ponownie wszystkie opcje aktualnie dostepne w config.php bez utraty tych ktore juz masz
tak to wyglada u mnie, u Ciebie powinno byc tak samo.
Thx. Dokladnie o to chodzilo i przydaloby sie to dopisac do dokumentacji.
Tak jest - dopisuj ;-)
pozdrawiam
-- Pozdrawiam Tomasz Chiliński, Chilan
uczestnicy (7)
-
Andrzej Banach -
Jan Łukasz Ciećko -
Jaroslaw Czarniak -
Sarenka -
Szymon Kajewski -
tdabek@go2.pl -
Tomasz Chiliński